Új idők jönnek: Magyarország kulcsállam lesz
Hazánk a gazdasági semlegesség stratégiáját követve kapcsolódási pont lehet az európai és az ázsiai piacok között.
A baloldali összefogás 6 pártja összességében semmit nem tudott erősödni a választások óta eltelt másfél évben.
„Érdekes kutatást tett közzé a napokban Deák Dániel, a XXI. Század Intézet vezető elemzője. A szakember 2010-ig visszamenőleg azt vizsgálta, hogy a baloldali ellenzék pártjai mekkora támogatottsággal rendelkeztek másfél évvel az országgyűlési választások után.
Az eredmény az ellenzék számára kiábrándító. Persze pártok jöttek és mentek, ennek ellenére jól összehasonlítható, hogy az éppen aktuálisan együttműködő pártok közös támogatottsága mekkora volt másfél év elteltével. Az adatsor elképesztő mélyrepülést mutat. Míg 2011-ben a szóban forgó pártok 47%-os támogatottsággal bírtak, 2015-ben pedig 51%-ossal, addig 2019 ugyanezen időszakában már csak 40%, most,
2023 októberében pedig csupán a választók 35%-a adta volna rájuk a voksát.
Vagyis a baloldali összefogás 6 pártja összességében semmit nem tudott erősödni a választások óta eltelt másfél évben. Ez már csak a nemzetközi trendeket figyelembe véve is meglepő. A háború, valamint az elhibázott brüsszeli szankciók miatt kialakuló válság – amelyet súlyos infláció is követett – Európa-szerte megtépázta a kormányon lévő pártok támogatottságát. Elég csak Németországra gondolnunk, ahol a hárompárti koalíciónak ma már nem lenne többsége. Magyarországon ugyanakkor a nehéz helyzetből nem tudott profitálni az ellenzék. Ez egyrészt köszönhető a kormánypártok hitelességének, hiszen a Fidesz-KDNP egy világos válságkezelő tervvel állt az emberek elé, amelyet következetesen végre is hajt, ennek tudható be, hogy az infláció mára a felére csökkent a januárihoz képest.”
Nyitókép: Mátrai Dávid, Mandiner