ez pedig be is jött, hetente többször is árat emelt a MOL, ezáltal pedig az összes többi kút is. Bő egy hét alatt jutottunk el oda, hogy a 95-ös oktánszámú benzin literenként 588, a gázolaj 577 forint lett, utóbbi húsz forinttal drágult. Mostanra ott tartunk, két hét elteltével, hogy szerdától a gázolaj nagykereskedelmi ára bruttó 15 forinttal emelkedik, ami a Holtankoljak szerint a kisker árakban is várhatóan meg fog jelenni. A benzin beszerzési ára szerdán nem változik, így előbbi literje 638 (!). utóbbi 628 forintba kerül. A szakértők sem láttak arra példát, hogy nagyjából egy hónap alatt ennyit dráguljon az üzemanyag.
Két oldalról érkeznek a pofonok
Grád Ottó, a Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára lapunk megkeresésére elmondta, hogy egy nagyon komoly, 45 százalékos áremelkedésen vagyunk túl, ha összeadjuk a többszöri emelés eredményét. A szakember szerint a benzin és a gázolaj árát két alapvető dolog határozza meg: az egyik az alapanyag ára dollárban, ami Európában a Brent típusú kőolajat jelenti.