***
„Meggyilkolt európai zsidók emlékműve Berlinben. Ide vezetett, amikor egy gátlástalan politikus a propagandagépezetével a kereszténység védelmének és valamiféle háttérhatalmi összeesküvés és a fajok keveredése elleni harc nevében uszított és hergelt egy egész nemzetet. És ide vezetett az, hogy nem állították meg időben azok a tömegek, akik látták, mi folyik az országban. Amikor még megtehették volna” – írta minap közösségi oldalán nem kis visszatetszést kiváltva Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő.
Hadházy egy fotót is posztolt magáról, háttérben a német főváros holokauszt-emlékművével.
Hont András publicista nem hagyta szó nélkül a bejegyzést. Mint írta: „Ezeknek az elborult történelmi analógiáknak a használatához tomboló műveletlenség kell.”
Lapunknak a történtek kapcsán Szalai Kálmán, a Tett és Védelem Alapítvány (TEV) titkára elmondta, egy politikus ritkán él kizárólag tájékoztató jellegű történelmi analógiákkal, egy ellenzéki politikusra pedig ez hatványozottan igaz, mivel minden egyes megnyilvánulásával ellenőrizni kívánja a mindenkori kormányzat hatalomgyakorlásának törvényességét, cselekedeteivel politikai alternatívát kínál, miközben folyamatosan harcol a politikai hatalom megszerzéséért. Ezért amikor szólásra emelkedik, azt egy jól meghatározott politikai cél érdekében teszi.
Hadházy Ákos is ennek szellemében jelentkezett be a minap Berlinből, ahol a meggyilkolt európai zsidók emlékművénél tett látogatása a fenti kijelentésre sarkalta.
„A független országgyűlési képviselő ezzel az üzenettel letudta a napi viktorozást, kimondva-kimondatlanul Adolf Hitlerhez hasonlítva a miniszterelnököt, míg az orbáni kormányzás politikai hatásait a holokauszthoz mérte. A rövid bejegyzés egyértelmű belpolitikai üzenet, amelyben világosan tetten érhető a párhuzam a náci rendszer és a mai magyar politikai berendezkedés között.
Továbbá
kimeríti a holokauszt-relativizálás fogalmát is, amelyet a Tett és Védelem Alapítvány minden egyes közéleti szereplő esetében határozottan elítél.
Sajnálatos módon az utóbbi időszakban drasztikusan megszaporodtak az ehhez hasonló kijelentések, így nem lehet elégszer felhívni a figyelmet arra, hogy a zsidóság legnagyobb tragédiája, a civilizáció legnagyobb népirtása soha, semmilyen körülmény között nem használható önös politikai érdekek mentén.”