Egyetlen célja volt a Fidesznek – ezt könnyedén érte el Orbán Viktor

Megnéztük azt is, sikerült-e a pártnak erőt demonstrálnia a választások előtt.

Sok tagállam nincs tisztában azzal, hogy mi a teendő abban a helyzetben, amikor egy háborúban álló állam csatlakozni kíván a szövetséghez

Lettország új miniszterelnöke, Edgars Rinkevics szerint nem Magyarországon múlik, hogy Ukrajna még mindig nem NATO-tag. Az államfő úgy véli, a legfőbb probléma, hogy több ország álláspontja is bizonytalan – derült ki az ukrán European Pravdának adott interjújából.
„Számos tagállam nincs tisztában azzal, hogy mi a teendő abban a helyzetben, amikor egy háborúban álló állam csatlakozni kíván a szövetséghez, és hogy ez mit jelent az Észak-atlanti Szerződés ötödik, a kollektív védelemről szóló cikkelye szempontjából” – nyilatkozta az elnök, de hangsúlyozta, a szövetségesek előbb-utóbb mindent meg fognak tenni annak érdekében, hogy Ukrajna csatlakozhasson.

Kijelentette, hogy Lettország támogatja Kijev csatlakozását.
Nyitókép: Szijjártó Péter, Facebook