Amerikai választás: lett-e októberi meglepetés?
Sokszor befolyásolta egy-egy jelentős októberi esemény az amerikai elnökválasztás végkimenetelét: az idei év is is hozott meglepetéseket!
Az Alapjogokért Központ főigazgatója szerint magyar szervezésben nemzetközi szinten is létrejött a centrális politikai erőtér, a szuverenisták szövetsége a globalista hálózatokkal szemben.
Az idei CPAC Hungary átütő siker volt, igazi csapatmunka, az egész magyar jobboldal érdeme – mondta Szánthó Miklós az Alapjogokért Központ főigazgatója a Magyar Nemzetnek adott interjújában. Hozzátette, nagyon sok pozitív visszajelzést kaptak a rendezvénnyel kapcsolatban, tehát ebből a szempontból is sikeres konferenciát zártak. Kiemelte viszont, hogy „a sikert abban is lehet mérni, hogy mennyire bőszítettük fel a globális, posztmodern, balliberális gépezetet”.
„Már a tavalyi rendezvény kapcsán is tapasztalhattuk, hogy éhes óvodásokat megszégyenítő hisztériarohamban törtek ki, idén még erre is rátettek egy lapáttal”
– fogalmazott.
Azzal kapcsolatban, hogy a hazai balliberális véleményvezérek próbálták elbagatellizálni a konferencia jelentőségét azt mondta, a balliberális, posztmodern és kommunista hálózat tagjai ezúttal is kivételes figyelmet szenteltek a CPAC Hungarynek. „Ezzel a a maguk módján így ők is tevőlegesen hozzájárulnak immár két éve a konferencia hírnevének öregbítéséhez. Persze odaát sok energiát fektetnek a fake news gyártásba, de szerintem már mindenki tudja dekódolni beszédüket: ha valamitől frusztráltak, legyen az határvédelem, családpolitika vagy éppen egy CPAC, az csak jó lehet” – fogalmazott. Szerinte ezt tudatosítani kell magában a jobboldalnak ugyanakkor arra is vigyázni kell, hogy ne kényelmesedje el.
A CPAC Hungary tengerentúli fogadtatásáról elmondta, hogy optimizmussal tölti el, hogy
Felhívta a figyelmet arra, hogy „az ottani nyilvánosság is kettévált, és a fősodor, a woke Amerikája nagyon fél attól, hogy van egy uniós viszonylatban is legfeljebb közepes méretű ország, mely megtestesíti mindazt, ami alól ők »fel akarják szabadítani« az emberiséget”. Hozzátette, reméli, a másik Amerika, amely azt vallja, hogy a közösség erejének és minden ember becsületének alapja a munka; azt, hogy az anya nő, az apa pedig férfi, fog győzedelmeskedni jövőre az elnökválasztáson.
Szánthó Miklós szerint a rendezvény fő üzenete, „az Együtt erő vagyunk!, a tengerentúlon is rezonált”. Az eredeti céljuk az volt, hogy megvalósítsák a liberálisok rémálmát, a nemzeti erők nemzetközi összefogását. Ez sikerült, sőt tovább is léptünk:
„magyar szervezésben nemzetközi szinten is létrejött a centrális politikai erőtér, a szuverenisták szövetsége a globalista hálózatokkal szemben”
– fogalmazott.
A főigazgató elmondta azt is, hogy az európai parlamenti választás esélyt kínál arra, hogy Brüsszelben végre „lecsapolják a mocsarat. A jövőnk ellen készülő liberális merényletet csak a jobboldali erők összefogásával hiúsíthatjuk meg” – mondta.
Az EP-választás mellett Szánthó szerint a nyugati világ egésze szempontjából különösen jelentős fordulópont lenne az is, ha az amerikaiak 2024-ben ismét realista, a béke pártján álló vezetők kezébe adnák országuk irányítását.
Arról, hogy jövőre is lesz-e CPAC Hungary csak annyit mondott: „eddig két CPAC-nek adhatott otthont hazánk. És három a magyar igazság – minimum”.
Nyitókép: Szánthó Miklós Facebook-oldala