Az újjáépített Budapestből. A Kossuth térből, az Operából, a Zeneakadémiából, a Városligetből, a Bálna befejezéséből, a 4-es metró megépítéséből, az új egyetemi kampuszokból. Az új egyetemekből!
Elegük van persze a stadionokból is, ahol azért igyekeznek megmártózni a fényben egy-egy siker kapcsán.
Elegük van. Elegük a tehetségük hiányából, a gondolataik szavatosságának korlátosságából, a jövőképük homályosságából, de legfőképp a megfelelési kényszerből, a megrendelők akaratából, amit politikai véna nélkül nem tudnak kielégíteni.