Tesztüzemmód – ez a funkció könnyen letarolhatja az önkiszolgáló kasszákat

2026. június 06. 06:48

A Lidl új, Scan & Go funkciója megváltoztathatja a vásárlást a közeljövőben.

2026. június 06. 06:48
null

Az önkiszolgáló kasszák használata sokak számára még mindig idegen, ezért a Lidl úgy döntött, hogy most egy új megoldást tesztel, ezzel is egyszerűbbé téve a bevásárlást, illetve a fizetést – írta az atv.

A bolthálózat közölte, június 4-től bevezették az úgynevezett Scan & Go funkciót, ami 

a Lidl Plus alkalmazáson keresztül teszi lehetővé, hogy a vásárlók gyakorlatilag azonnal szkennelhessék a termékeket, ahogy leveszik azt a polcról.

A virtuális kosárba téve az önkiszolgáló kasszánál a vevő már csak egy QR-kódot kell, hogy beolvasson, ami után fizethet is. A vásárlók applikáción belül a kosárban lévő termékek összegét, az árcímkéket, az akciós ajánlatokat, valamint a kuponkedvezményeket is láthatják – ismertették az új funkció lényegét.

Ezekben az üzletekben már tesztelhetjük

A Scan & Go szolgáltatás kísérleti jelleggel 

  • a budapesti Huszti úti,
  • a budaörsi Károly király úti,
  • és a monori Gém utcai Lidl-üzletben indult el.

A tesztidőszak során az üzletek munkatársai segítik a vásárlókat a rendszer használatában.

A Lidl közleményében megemlítette, hogy a rendszer szúrópróbaszerű ellenőrzéseket alkalmazhat, az életkorhoz kötött termékek vásárlása esetében pedig a dolgozók végzik el a kötelező ellenőrzést. A szolgáltatás használatához a Lidl Plus alkalmazás letöltése és regisztráció szükséges. A funkcióval kapcsolatos részletek a Lidl hivatalos tájékoztatójában találhatók – idézte a lap.

Nyitókép illusztráció. Fotó: Pixabay

 

Összesen 27 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Canadian
2026. június 06. 17:07
Ezt nálunk évekkel ezelőtt kipróbálták. Az árut a bevásárló kocsi szkennelte le, a pénztárnál már csak fizetni kellett (volna). A kísérlet megbukott, abbahagyták. Az önkiszolgáló kasszák viszont jól működnek, mindenhol használják. Én is majdnem mindig így fizetek.
Válasz erre
0
0
2026. június 06. 16:45 Szerkesztve
...
Válasz erre
0
0
VeressZoltán
2026. június 06. 11:22
Leépítések költséghatékonyság címszó alatt.
Válasz erre
2
0
europész
2026. június 06. 09:56
Én ragaszkodom ahhoz,hogy egy pénztáros legyen a kasszánál.Az önkasszázásnal ha elakad valamilyen oknál fogva a vásárló akkor várhat addig amig egy éppen arra járó bolti dolgozó segítani tud.
Válasz erre
0
1
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!