„Nem olyan időket élünk, amikor helye van az irreális elképzeléseknek és a vágyálmoknak.
Európának ki kell állnia, s képviselnie kell saját érdekeit nemzetközi szinten, hogy megőrizhesse versenyképességét a globális piacon.
Ha a nagy politikai pártok számos kérdésben nem változtatnak politikájukon – mint például a zöld kérdések, a gazdasági versenyképesség vagy a migráció –, akkor a 2024-es választásokon látni fogják ennek következményeit” – mondja Hidvéghi.
Isztambuli Egyezmény
A képviselő e kérdésben hangsúlyozza: vitathatatlan, hogy fel kell lépni a nők és gyermekek elleni erőszak minden formája ellen, erről nincs vita, az egyezményről folyó diszkurzus jelenlegi formában véleménye szerint nem erről szól.
„Arról van szó, hogy az erőszak elleni harc mára eszközévé vált egy radikális baloldali politikai napirend előmozdításának. Több tagállam elutasítja az egyezmény ratifikálását, mert annak tartalma a szorgalmazza a gender-ideológiát és ösztönzi a migrációt” – magyarázza Hidvéghi, aki szerint egyértelműen megállapítható, hogy az Isztambuli Egyezmény megbukott, éppen ezért felháborító az a kísérlet, hogy ennek ellenére az Európai Unió nevében megpróbálják rákényszeríteni a tagállamokra azt. Rávilágít:
„Az egyezmény ily módon történő elfogadása sérti a szubszidiaritás elvét, és sérti a tagállamok hatáskörét.
Ez nemzetközi jogi szempontból is bizonytalan helyzetet teremt, és jogi problémákat okozhat a jövőben.”
Katar-gate
Az EP-képviselő szerint az egész ügyet helyesebb lenne inkább „brüsszeli korrupciós botránynak nevezni”. Hidvéghi úgy véli, az önmagában nem meglepő, hogy idegen hatalmak igyekeznek befolyásolni az európai döntéshozatalt, legyen szó az arab világból vagy más térségről.
„Ez a botrány rávilágított az európai parlamenti képviselőkből, munkatársakból és civil szervezetekből álló hálózat működésére az Európai Parlamenten belül, s úgy tűnik, az Európai Bizottságot is érintette.
Kétségtelenül ez az Európai Unió történetének legsúlyosabb korrupciós botránya”
– foglalta össze. A képviselő szerint az érintettek megpróbálnak minden a szőnyeg alá söpörni, s mint ahogy fogalmaz: „a korrupciós gépezet létrehozóitól és haszonélvezőitől aligha várható el, hogy maguktól megreformálják ezt a rendszert”. Hozzáteszi: Isten humora, hogy a jelenleg rács mögött vagy vizsgálat alatt álló politikusok közül többen a magyarországi korrupció elleni küzdelem leghangosabb szószólói voltak. Hidvéghi rávilágít: az EU nem lehet politikailag hiteles, ha az NGO-k és a különböző lobbista szervezetek túszul ejtik.