Karácsony Gergely elmondása szerint, miután „nem is olyan nagy párt”, meglepődne, ha a DK-nak lenne saját főpolgármester-jelöltje a jövő évi önkormányzati választáson. Erről a minap a Telexnek nyilatkozott a párbeszédes politikus. Megírtuk: erre a Gyurcsány-párti Gréczy Zsolt az ATV-ben azt mondta, „egy egyszázalékos pártból kilépett főpolgármestertől – azok után, amit csinált az ellenzékkel, amikor elüttette magát a villamossal, és rászabadította az ellenzékre Márki-Zay Pétert – ennél egy kicsit nagyobb szerénységet és visszafogottságot javasolnék”.
Gréczy: „Egy ilyen mondatot a főpolgármester nem engedhetne meg magának a legnagyobb fővárosi párttal kapcsolatban, amely a legnagyobb fővárosi frakciót alkotja.”