Az önkormányzat tulajdonában álló Újpesti Sajtó Szolgáltató Nonprofit Kft. – amely elkészíti a helyi lapot, az Újpesti Naplót, valamint a webes felületeit, továbbá működteti az Újpesti Közösségi Televíziót – évi 300 millió forintjába kerül az újpestieknek. Minden technikai és személyi feltétel megvan ahhoz, hogy Újpestről, az önkormányzatban folyó munkáról hírt adjanak, és elvégezzék a városmarketing-feladatokat. Ám a Soós által felügyelt Glokalis Kft., a StudioVino Kft. és a Softsol Kft. 2019-23 között emellett további, százmilliós nagyságrendet elérő számlát nyújtott be az önkormányzatnak,
amivel megfejelték az amúgy sem túl kicsi, propagandára fordított kiadásokat.
A StudioVino Kft. és a Glokalis Kft. között a kapcsolódási pont pedig Visontai Kálmán, aki Soós Edvin iskolatársa volt. A StudioVino Kft. fő tevékenységként film-, videó-, televízióműsor-gyártással foglalkozik. Ehhez képest Újpesten weblapfejlesztésre és -felügyeletre, illetve grafikai tervezésre is vállalkozott. A Városházán viszont úgy tudják, a weblap működtetését valójában nem a StudioVino Kft., hanem a Visontai Kálmán „végzi”, aki a Glokalis Kft. tulajdonosa. A munkáért az önkormányzat és az Újpesti Sajtó Kft. – önkormányzati támogatásból – utalja a pénzt. A látszólag nemzeti elkötelezettségű, jó technikai háttérrel rendelkező stúdióval rendelkező cégek úgy szerveződtek, hogyha kell, bármilyen politikai igényt ki tudjanak elégíteni. Újpesten Visontai Kálmán és Soós Edvin közreműködésével el tudták érni, hogy egyik alkotásuk rendezője, Beszterczey Judit az Újpesti Sajtó Kft.-nél helyezkedjen el, ahol az Újpesti Napló, az újpesti baloldali propagandamédia zászlóshajójának főszerkesztője lett – fogalmaz Nagy István. Kapcsolati hálójuk a Kárpát Press Bt.-n keresztül egészen a Magyar Hangig ér.