Elolvastuk Gyurcsány könyvét, hogy Önnek már ne kelljen!
Krimit írt a volt miniszterelnök, van benne egy Ferenc néven felszentelt homoszexuális, kiugrott, véres kezű pap, és még sok más ínyencség.
A viszonylag sikeresnek tartott második kerületi városvezető kínosnak tarthatja a szocialistákat, ezért inkább a pártokon felüli politikus imázsát ölti magára.
És Őrsi Gergellyel mi van?!
A meglehetősen rossz passzban lévő MSZP – a legtöbb közvélemény-kutatási adat szerint messze a parlamenti bejutási küszöb alatt áll, legutóbb pedig az egykori elnöke, volt miniszterelnök-jelöltje Mesterházy Attila hagyta ott és hozott létre új pártot – azzal próbálja az életképességét jelezni, hogy az elmúlt hetekben sorra nevezi meg, jövőre kit támogat polgármesterjelöltként.
Eddig 21 fővárosi és vidéki politikust jelentett be, köztük több ismert, de néhány kevésbé ismert politikust is. Az például, hogy Nemény András ringbe száll a színeikben nem meglepő, hiszen a szombathelyi városvezető az egyik legstabilabb pontnak számít a szocialistáknál, korábban társelnökként is felmerült a neve, végül nem vállalta a tisztséget. Nem véletlen, hogy információink szerint korábban rá is kivetette a hálóját a DK, de végül nemet mondott. Amikor ezt megkérdeztük tőle, beszédes hallgatásba burkolózott.
Az már meglepőbb, hogy Gajda Péter mögé is beállt az MSZP, holott Kispesten – ahol ő polgármester – három és fél évvel ezelőtt komoly korrupciógyanús és fehér poros ügyek kerültek nyilvánosságra. A nyomozás azóta is tart, komoly kockázat egy ilyen botrányokkal terhelt városvezetőt támogatni, de a szocialisták bevállalták. Ám kérdéses, hogy a szövetséges ellenzéki pártok is
Ezek tükrében különösen érdekes, hogy a szocialisták eddig nem nevezték meg Őrsi Gergelyt, aki 2019 októberében a második kerületben nagy meglepetésre több mint öt százalékponttal (52,66:47,34 százalék) megverte a Fidesz egyik erős budapesti emberét, a hivatalban lévő Láng Zsoltot, s azóta is az egyik legsikeresebbnek tartott polgármesternek számít. A kormánypártok ellenzékben lévő önkormányzati képviselői erről persze egészen mást gondolnak, ők úgy vélik, az MSZP-s politikusnak sokkal jobb a marketingje, hatékonyabban menedzseli – azaz fényezi – magát, mint amilyen munkát valójában végez. Ennek ellenére tény, Őrsi Gergely azon – nagyon – kevés politikusok egyike az MSZP-ben, akinek a nevéhez valamilyen teljesítmény fűződik, s mégsem szerepel a polgármesterjelölti listájukon.
Ennek egyik oka az lehet, hogy a nem szeretnének vele is úgy járni, mint Grőber Attilával. Kunhalmi Ágnes társelnök ugyanis néhány hete bejelentette, hogy a pápai elnökük, önkormányzati képviselőjük indul a városvezetői poszt elnyeréséért. Ám nem sokkal ezt követően a politikus átment Gyurcsányékhoz, mondván, cselekvő akaratra, politikai dinamizmusra, világos jövőképre és elszántságra van szükség és a Demokratikus Koalíció az a politikai közösség, amely képes erre a feladatra. Arról pedig több információ is napvilágot látott, hogy egy-két hónappal ezelőtt Őrsit is megkörnyékezték (bár tény, Gyurcsány minapi rádiós interjújában már azt mondta, leállnak az átigazolásokkal, mert számos konfliktus alakult ki ezekből). A második kerület irányítója azonban nem válaszolt a levelünkre, amikor erre rákérdeztünk.
Egyik önkormányzati forrásunk azonban ennél nagyobb esélyt ad annak, hogy marad az MSZP-nél, hiszen kiváló viszonyban van a párt erős embereivel, Molnár Zsolt pártigazgatóval, valamint Horváth Csaba fővárosi elnökkel, elsősorban nekik köszönheti, hogy polgármester lett belőle. Ugyanakkor Őrsi pontosan tisztában van azzal, hogy a szocialisták mostanság inkább tehertételnek, mintsem komolyan vehető politikai erőnek számítanak, ezért a nyilvánosság előtt igyekszik úgy megjelenni, hogy a pártkötődése ne legyen egyértelmű. Így könnyen elképzelhető,
Ezt bizonyíthatja az is, hogy Őrsi Gergely idén januárban adott egy nagyobb lélegzetű interjút a helyi önkormányzati újságnak, a Budai Polgárnak, a cikk címe az volt, hogy „Pártpolitikai alapon nem lehet kerületet vezetni, az én »pártom« Buda”. A lapnak többek között kijelentette, „az útnak ugyan van bal és jobb oldala, de nincs bal- vagy jobboldali kátyú rajta. Ebbe politikát keverni a lehető legnagyobb felelőtlenség”, s hosszan beszél arról, hogy milyen fontos a civilek részvétele a kerület életében. Egyébként az önkormányzat képviselő-testületben is létrehozták a „Kerületünk az Otthonunk” frakciószövetséget, ami szintén azt támaszthatja alá, hogy a polgármester pártokon felülemelkedve próbálja a városrészt irányítani, és valami hasonló – egyesületi támogatás – lehet a terve a jövő évi választásra is.
A helyzet tisztázása érdekében megkerestük az MSZP sajtóosztályát. Arról érdeklődtünk, hogy Őrsi Gergely miért nem szerepel a polgármesterjelöltjeik között. S igaz-e, hogy a párt már megnevezte volna, de ő ezt nem akarta, mert kvázi pártokon felül álló politikusként, egy egyesület színeiben akar jövőre ringbe szállni. Vagy netán attól tartanak, hogy
Az MSZP azonban nem válaszolt a kérdésünkre.
De levelet írtunk a második kerületi önkormányzatnak is. kérve a polgármester tájékoztatását az ügyben. S arról is tudakozódtunk Őrsi Gergelytől, ő is fontolgatja-e, hogy átlép a DK-ba, ahogy már több MSZP-s tette az elmúlt időszakban. A városrész vezetője három nap után reagált a megkeresésünkre. Azt írta, „Buda pártján állok. Úgyis mondhatnám, az én pártom Buda”.
Nyitókép: Őrsi Gergely Facebook-oldala