Az egyik szobát csak a nők használhatják, a másik szoba mindkét nem tagjai számára nyitott.
(Ennek oka a honlap tanúsága szerint az, hogy az egyetemen jelenleg a női hallgatók vannak többségben a muszlim/iszlám közösségben). A két szobában egyébként – csak az angol nyelvű szöveg tanúsága szerint – bejelölték merre van észak, dél, kelet és nyugat, hogy segítsenek a kibla, magyarul az imairány megtalálásában.
Az egyetem a közleményt később kiegészítette, miszerint az imaszobák nem kizárólag muszlim hallgatóknak lesznek fenntartva, ugyanis minden felekezet használhatja azokat. „Az imaszobák lehetővé teszik, hogy minden vallási felekezethez tartozók is megtapasztalhassák, hogy egész nap van hely az imádkozásra, nem csak a muszlimok számára” – írták.