Puskaporos hangulatban zajlott a szlovák külügyminisztérium által szervezett hétfői beszélgetés Nagymihályban, ahol a tárca vezetője, Rastislav Káčer miniszter és Jaroslav Naď védelmi miniszter az orosz-ukrán háborúról fejtették ki a véleményüket – írta meg a Paraméter. Naď egy kérdésre válaszolva elmondta, Csehország és Lengyelország nagyobb mértékben támogatja Ukrajnát az orosz agresszor elleni harc során, mint Szlovákia.
És ki másnak segítenénk, ha nem a szomszédunknak”
– tette fel a kérdést a szlovák védelmi miniszter, aki arról elmélkedett, hogy a szomszéd országnak szerinte kötelességük segítő kezet nyújtani.