A világ vesztésre áll a nemzetközi bűnbandák elleni küzdelemben
A globalizáció és a technológiai fejlődés a szervezett bűnözés virágzásához vezet.
Olyan keménydrogokat dekriminalizáltak Kanada egyik legnagyobb államában, mint a heroin, a kokain, a morfium és az ecstasy.
„Mától halálos dózisú keménydrogot tarthatnak maguknál a 18 évesek Kanadában. Több keménydrogot is dekriminalizáltak Kanadában. A marihuána legalizáció után most olyan keménydrogokat dekriminalizáltak Kanada egyik legnagyobb államában, Brit-Kolumbiában, mint a heroin, a kokain, a morfium és az ecstasy. Ezekből a szerekből a jövőben minden 18. életévét betöltött személy 2.5 grammnyit birtokolhat majd mindenfajta büntetés nélkül.
Ez a mennyiség pedig az összes felsorolt kábítószerből halálos dózist jelenthet (a szintén dekriminalizált fentanylból pl. 0,0007 gramm bevitele a szervezetbe már szinte biztos halálos adag). Korábban a marihuána legalizáció után már nőtt a bűnelkövetések száma, felélénkült az illegális kereskedelem és egyre több fiatal kezdett más kábítószerek felé is nyitni. Nyilvánvaló, a marihuána legalizációja a drogliberalizációs oldalnak csak az első lépés.
Később a heroinhoz hasonló keménydrogok is sorra kerülnek, mint ahogy Kanadában is láthatjuk. A keménydrog dekriminalizációs beláthatatlan következményekkel járhat. Veszélyes az egyénre, a családra és a teljes nemzetközösségre nézve.Magyarországnak a tudományos tények talaján maradva kell ellenállnia a drogliberalizációs trendeknek. Társadalmunkat meg kell védeni a biztonságos, tudatos és mértékadó szerhasználat délibábjával házaló, liberalizációt hirdető áltudományos drogaktivisták hazugságaitól.”
Nyitókép: Youtube-képernyőfotó