Drága barátaim, megint házhoz megyek a pofonért
Én nem akarok egy pukkancs, sértett, nárcisztikus, hazudozós, bosszúálló, populista elnököt.
Reichert János szerint „egyszerűen nem hajlandók tömegek tudomásul venni a valós folyamatokat, hanem egyre inkább rácsavarodnak a kényszerképzeteikre, amiben a sajtó is támogatja őket.”
A Magyar Hang e heti, Kötöttfogás című műsora bár nélkülözte Csintalan Sándort és Pörzse Sándort, azért így sem maradtunk híján erős és meghökkentő mondatoknak.
Tamás Gáspár Miklós halála kapcsán ugyanis a műsorban felidézték, hogy a filozófus szinte reménytelen helyzetekben harcolt a fennálló hatalom ellen Romániában és a Kádár-korban is. Konok Péter szerint a kilencvenes évek eleje se volt jó időszak, „de legalább akkor el lehetett hinni, hogy jó vége lesz a filmnek”.
Erre csatlakozott rá Dévényi István, azt a kérdést feltéve, hogy „mi jön a NER után”? Reichert János szerint „úgy viselkedik a magyar társadalom, mint 1943-44-ben, egyszerűen nem hajlandók tömegek tudomásul venni a valós folyamatokat, hanem egyre inkább rácsavarodnak a kényszerképzeteikre, amiben a sajtó is támogatja őket.” Biztatólag hozzátette:
Konok szerint azonban valószínűbb, hogy „nem a félretett zsenik fognak felkapaszkodni, hanem a barna kakasok a szemétdombon”, ha Magyarországon politikai rendszerváltás lesz.
Szerető Szabolcs szerint pont ezért kell készülni erre a forgatókönyvre, függetlenül attól, hogy rövid távon mennyi realitása van ennek.