Folytatódik a marakodás
A legutóbbi közgyűlésen is szóba került Csaszny ügye. Kovács Eszter, Pesterzsébet MSZP-s alpolgármestere az ülésen ismertette, hogy Csaszny egy nyári levelében jelezte a párt számára, hogy szünetelteti az MSZP képviselői csoportjában végzett tevékenységét.
Nem létezik ilyen jogi kategória”
– fogalmazott a szocialista alpolgármester, aki szerint az a tény, hogy a fia választási kampányában tevőlegesen részt vett egyértelművé tette, hogy megszegte a '19-es önkormányzati választás előtt az MSZP-vel kötött politikai megállapodást.
Telefonon elértük Kovács Esztert, aki a Mandiner megkeresésére úgy fogalmazott, mivel mind Csaszny Márton, mind a felesége MSZP-tag, etikai vizsgálatot indítottak ellenük.
Ez a legszélsőségesebb dolog, amit valaki a pártja ellen el tud követni”
– magyarázta a Mandiner megkeresésére az alpolgármester.
Kerestük az ügyben Csaszny Mártont is, aki bár felvette a telefont, jelezte, nem kíván nyilatkozni, szerinte ez az egész ügy az MSZP belügye, amit nem akar megosztani a lapunkkal.
Nem hiszem, hogy ez a Mandinerre tartozna”
– mondta az önkormányzati képviselő.
Csaszny Mártonnak ezután jeleztük, hogy az olvasóinkat érdekli a téma, akik esetleg az ő potenciális szavazói lehetnek, erre annyit közölt, hogy az ő szavazói biztosan tudják, hogy mi történt, majd elköszönt és bontotta a vonalat.
Csaszny tetteinek hátteréről a Magyar Nemzet írt nyáron, azt írták, hogy a helyi MSZP aprózódásának hátterében Gyurcsány Ferenc állhat, ugyanis amennyiben maguk tudják állítani Csaszny-t, akár formálisan, akár informálisan, akkor többségbe kerülhet a DK a képviselő-testületben. Így azonban, hogy végül a kormánypárti jelölt nyerte el a korábbi ellenzéki helyét az időközin, ez egy fokkal nehezebb lesz.
Nyitókép: Facebook