Egy sajtóközleményből kellett megtudnom, hogy mást gondol, mint amit a szemembe mond”
– írta Horváth Csaba a péntek délután kiadott közleményében. A polgármester leszögezte, hogy a konfliktus „a legkevésbé sem pártpolitikai, hanem emberi”.
„Bármilyen munkahelyi környezetet megmérgez az őszinteség hiánya vagy egy intrikus munkatárs. Ez a hozzáállás méltatlan az elmúlt három év közös munkájához, méltatlan az alpolgármesteri tisztséghez, méltatlan az alpolgármestertársaihoz, akikkel a kabinetben minden héten órákat töltünk Zugló ügyeinek megvitatásával. De mindenekelőtt méltatlan a zuglói polgárokhoz” – fogalmazott Horváth Csaba. „A fentiekre tekintettel azt a döntést hoztam, hogy alpolgármesteri feladatai alól felmentem, hatásköreit elvonom, ezeket átmenetileg magam látom el” – jelentette be a polgármester.