Helyszíni beszámolók szerint az Alkotmány utcán is sokan állnak.
Délután ötre hirdettek demonstrációt a béremelést követelő pedagógusok és diákok. Az eredeti tervek szerint csak 17:30-tól zárták volna le a Margit hidat, azonban mindannyian az úttesten álltak és az autók nem tudtak áthajtani. A szervezők arra kérték a demonstrálókat, azért a 4-6-os villamosokat engedjék át. A tüntetésre egyre többen érkeztek, végül az egész hidat megtöltötte a tiltakozók tömege, amely ezt követően átvonult a Parlamenthez.
Az Index helyszíni beszámolója szerint a menet este hét előtt érte el a Kossuth teret. A Parlament környéke nagyjából megtelt tüntetőkkel, több tízezresre duzzadt a tömeg. A szolidaritási koncerttel egybekötött tüntetés érdemi része este 7 óra után kezdődött.
A színpadon a Tanítanék Mozgalom egyik plakátja látható kifeszítve, amelyen az alábbi szöveg olvasható: „Tanítanék, de nem mindegy, hogyan.” A résztvevőket Molnár Áron színész, aktivista köszöntötte, majd felkonferálta az első felszólalót, Törley Katalint, a Kölcsey Ferenc Gimnázium egyik elbocsátott pedagógusát.
Az első zenekar koncertje után a tüntetés szervezői léptek színpadra, akik megköszönték a résztvevők jelenlétét. Valamivel este nyolc óra előtt pedig
a Diákok a Tanárokért tagjai is felszólaltak, akik az elbocsátott tanárok visszavételét követelték.
NoÁr szerint a téren és a szomszédos utcákban mintegy 35 ezren lehetnek.
Országos pedagógussztrájkot szerveztek a szerdai napra, amely a pedagógusok világnapjára. Eredetileg a két szakszervezet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete és a Pedagógusok Szakszervezete együtt vett volna részt ezen, ám utóbbi végül visszalépett, mert szerintük túl kevés idejük maradt a kivitelezésre.
Aki a polgári engedetlenséget választja, elvileg tisztában van a következményekkel – véli a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke
A polgári engedetlenséget egy minden oldalról nagyon nehezen kezelhető helyzetnek tartja a kar. BŐVEBBEN...
Nyitókép: Facebook