Elkészült a hároméves bérmegállapodás: csütörtökön kiderülhet, mennyivel nő a minimálbér és a garantált bérminimum 2027-ig
A Mandiner úgy tudja, meglesz az átlagos 12 százalékos minimálbér-emelés, de a részletekre csak holnap derül fény.
Az ellenzék bukott miniszterelnök-jelöltjének mozgalma összesen 1,8 milliárd forintnyi adományt kapott az USA-ból.
Ahogy lapunk is beszámolt róla, múlt héten Tényi István közérdekű bejelentést tett a Fővárosi Főügyészségen, miután Márki-Zay Péter az ellenzék miniszterelnök jelöltje elismerte, hogy a választási kampány során több száz millió forint adományt kaptak az USA-ból a demokráciát féltő Action For Democracy szervezeten keresztül.
Ezt a később a Márki-Zay Péter vezette Mindenki Magyarországa Mozgalom által nyilvánosságra hozott elszámolás is alátámasztotta, a Kontra által készítette és általunk is idézett összesítés szerint az USA-ból Márki-Zay Péterékhez
Tényi István múlt héten tett közérdekű bejelentést a Fővárosi Főügyészségen, amelyet az ügyészség az illetékességgel rendelkező BRFK-hoz továbbított.
Beadványában Tényi egyebek mellett azt írta, hogy a Mindenki Magyarországa Mozgalom magatartása sértheti Magyarország Alaptörvénye 39. cikk (1) és (2) bekezdésében szabályozott átláthatóság és közélet tisztaságának elve érvényesülését, emellett sértheti a párttörvényt, valamint alkalmas lehet a csalás és a pénzmosás bűntettének megállapítására is.
A rendőrség most lapunkkal azt közölte, hogy a
Mindez azt jelenti, hogy a hatóságnak további adatokra, információkra van szüksége, amelyek alapján eldönti, hogy elrendeli-e a nyomozást az ügyben vagy elutasítja a feljelentést.
Nyitókép: Márki-Zay Péter az ellenzék választási eredményváró rendezvényén, április 3-án. (Fotó:MTI/Illyés Tibor)