Magyar Péter és Vitézy Dávid is elárulja a választóit
Előbbi ugyanis azt ígérte a kampányban, hogy nem fog DK-hoz köthető személyeket támogatni, míg Vitézy Dávid azokat fideszeseket csapja arcul, akik rá szavaztak az óbaloldal leváltása érdekében.
A baloldal vélhetően azért vár minden támogatást és segítséget külföldről, mert olyan intellektuális válságban vannak, hogy saját erőből nem lennének képesek semmilyen politikai teljesítményre – mondta a XXI. Század Intézet vezető elemzője.
„A balliberális oldalon egyre nyíltabban beszélnek a külföldi támogatásokról és már szinte nem is leplezik, hogy külföldi befolyás alatt állnak” – mondta lapunknak Márki-Zay Péter önleleplezése kapcsán lapunknak Deák Dániel, a XXI. Század Intézet vezető elemzője. Megjegyezte, aki követte az ellenzéki választási kampányt, az mindezen már meg sem lepődik, hiszen láthatóan szinte szóról-szóra követték mindazt, amit az amerikai tanácsadók előírtak nekik. Az is előfordult szerinte, hogy még a vidéki kampányeseményekre is elkísérték a baloldal miniszterelnök-jelöltjét az amerikaiak.
„Szintén emlékezetes, hogy a »Hatalom a népé« című kampánydaluk is szó szerinti amerikai fordítás volt, ráadásul még a videóklippjük koreográfiája is megegyezett az eredetivel” – idézte fel. Hozzátette: „A legnevetségesebb eset talán az volt, amikor a kampány utolsó napjaiban a DatAdat segítségével angolról hibásan fordított, teljesen magyartalan sms-eket küldtek szét millióknak, hogy szavazásra buzdítsák az embereket. De minden kampányüzenetük, minden kampánystratégiájuk amerikai másolat volt, amelyet vélhetően az amerikai donorok szállítottak nekik”.
A kampányban is lehetett már tudni, hogy Bajnai Gordon az összekötő a külföldi pénzemberek és a magyarországi baloldal között, ezért is találkozott Márki-Zay Péter Londonban a korábbi baloldali miniszterelnökkel. Mindez Deák Dániel szerint rendkívül veszélyes, hiszen az történt, hogy
külföldről kapja a pénzeket és külföldről kapja a tanácsokat is.
„Értelemszerűen a külföldi donorok nem a baloldali politikusok két szép szeméért adnak dollármilliókat a hazai ellenzéknek, hanem vannak bizonyos követeléseik cserébe, olyan politikát várnak el a baloldali politikusoktól, ami megfelel a globális baloldal elvárásainak” – fogalmazott az elemző. Ezért nem támogatták korábban az illegális bevándorlás elleni harcot, a multik megadóztatását, de ezért támadták élesen a magyar kormányt amiatt, mert felszólalt az elhibázott és értelmetlen brüsszeli szankciók ellen.
Az elemző aláhúzta:
egyre látványosabb, hogy a baloldali pártok nem a magyar nemzeti, hanem a külföldi érdekeket tartják szem előtt.
Annak, hogy milyen üzenetet hordoz, hogy az ellenzék úgy néz ki, csak a külföldi támogatásokra építhet, elmondta:
„A baloldal vélhetően azért vár minden támogatást és segítséget külföldről, mert olyan intellektuális válságban vannak, hogy saját erőből nem lennének képesek semmilyen politikai teljesítményre, még ezzel a sok külföldi támogatással is igen gyenge politikát tudnak felmutatni.”
A hazai milliárdosok közül is támogatták őket többen, ilyen volt például Bige László, ugyanakkor miután ő is látta a balliberális politikusok inkompetenciáját, a jelek szerint abbahagyta az érdemi támogatást, hiszen csak egy feneketlen kutat látott, amibe értelmetlenül önthette volna tovább a pénzt.
Hogy a jövőben hogyan alakulhatnak a külföldi ellenzéki támogatások, Deák Dániel azt mondta:
Az elemző szerint jelenleg abban a fázisban vagyunk, amikor a balliberális pártok és sajtótermékek egymással versengenek, hogy a következő választás előtt majd őket támogassák a külföldi donorok. Aki sikeresebb, láthatóbb lesz a jövőben, majd azt fogják pénzelni a továbbiakban is például az Egyesült Államokból. „Mindez oda vezet ugyanakkor, hogy a háború és a brüsszeli szankciók ügyében ezek a politikusok és sajtótermékek a továbbiakban sem fogják a magyar érdekeket – a béke fontossága, a szankciók elutasítása – képviselni és hangoztatni” – húzta alá Deák Dániel.
Nyitókép: Fekete-Győr András, Jakab Péter, Márki-Zay Péter, Karácsony Gergely és Dobrev Klára 2021 október 23-án (Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt)