Ő, miután az akkor még a Vona Gábor vezette párt vezetősége lemondásra szólította fel 2016 nyarán, visszaadta listás mandátumát. Novák később a pártból is kilépett, majd alapítója lett a Mi Hazánk Mozgalomnak, amely 2022-ben bejutott a parlamentbe, így ő ismét országgyűlési képviselő lett.
Másoknál is süket fülekre talált a felszólítás
Kalandos utat járt be a tavasszal ellenzéki támogatással parlamentbe jutó, ám egyik frakcióhoz sem csatlakozó Hadházy Ákos. Ő 2016-ban, az akkori ciklus közepén úgy ülhetett be a parlamentbe, hogy átvette az onnan távozó korábbi LMP alapító és frakcióvezető Schiffer András helyét. 2018-ban aztán az LMP listájának második helyéről jutott be a törvényhozásba, de a választás után lemondott a társelnöki posztról és nem sokkal később kilépett a pártból. Az LMP elvárta volna, hogy adja vissza mandátumát, ám nem jártak sikerrel.