Igazából tudtam, hogy váltanom kellene országot
Ehelyett ott rohadtam szinte minden magyar tévécsatornánál.
Új mozgalmat épít, hamarosan távozhat pártjából a harsány képviselő. Megkeresésünkre azonban sem ő, sem pártja nem volt hajlandó válaszolni.
Szinte biztos, hogy Jakab Péter otthagyja a Jobbikot – értesültünk több pártközeli forrásból. Hogy az érintett valóban így tervezi-e, illetve hogy a pártvezetés tud-e erről a szándékáról, netalántán támogatná-e a kilépést, arra azonban hivatalos válaszokat nem kaptunk. Gyöngyösi Márton nemrég megválasztott pártelnökkel sikerült beszéltünk, ám ő a sajtóosztályhoz irányított minket. Sem a párt, sem maga Jakab nem válaszolt cikkünk megjelenéséig felvetéseinkre.
A politikus 2020-ban lett Vona Gábor lemondása, majd Sneider Tamás távozása után a Jobbik vezetője, s
Olyannyira, hogy a DK elnöke maga vallotta be egy rádióinterjúban: külön paktumot kötöttek a Jobbikkal az előválasztási jelöltállítás során. A két párt szinte véd és dacszövetséget kötött, politikusaik akkor sem kritizálták egymást, amikor mások megtették. Mind a DK, mind a Jobbik élen járt ugyanakkor Márki-Zay Péter hibáztatásában az árpilis 3-i választási vereségért.
A taktikázással azonban végül a Jobbik kifejezetten rosszul járt: a 2018-as 26 fősből alig tízfős frakció lett, így a tagságon belül komoly elégedetlenség alakult ki az irányvonallal, illetve a kissé túlmozgásos, harsány akcióiról és „kisemberi” pózairól elhíresült elnökkel szemben. Ennek az lett a vége, hogy bár a voksolást követő tisztújításon kihívójával, Stummer Jánossal szemben megvédte az elnöki posztját, Jakab végül kénytelen volt – egy választmányi ülés ideje alatt – lemondani.
Jakab reputációját egy tisztázatlan nemi erőszakbotrány és a korábbi bizalmas, Potocskáné Kőrösi Anita szervezkedése is kikezdte. Mint június 8-i posztjában írta: „A Fidesszel bármikor megküzdök, de a Jobbikkal nem harcolok. Köszönöm a tagság kitartó bizalmát, az elnökségi tagok közül pedig Szabó Gábor, Z. Kárpát Dániel és Dr. Lukács László támogatását. Nem fogom elfelejteni. Jobbikosok, ha szükség lesz rám, szóljatok! Munkámat a Jobbik frakcióvezetőjeként folytatom, az elnökségnek további jó munkát kívánok.”
Ezt követően a felsoroltak között nem szereplő, korábbi zsidó-listázós botránya miatt ma is magyarázkodni kényszerülő Gyöngyösi Márton lett az elnök, majd
Ennek kapcsán már kevésbé finomkodott, lényegében a kormánnyal való kollaborációval vádolta meg saját pártját.
„A Jobbik ma leváltott a parlamenti frakció éléről, teljesítve a Fidesz vágyát. Ti azonban ne aggódjatok. Az igazság kimondásához, a kormányellenes küzdelemhez nincs szükségem titulusokra. Csak Rátok! Hogy a Jobbik merre tart, nem tudom. Egy biztos: én maradok a nép pártján!” – írta aligha magyarázatra szoruló, a távozást belengető július 15-i Facebook-bejegyzésében. Jakabnak ez pénzügyileg is komoly érvágást jelent.
Előzőleg egy videójában az Országgyűlés folyosóján arról beszélt: „Hát ez a hely itt a Parlament, ahová utálok bejönni, méghozzá azért, mert tele van szar emberrel.” Még utalást sem tett arra, hogy esetleg kizárólag a kormánypárti frakciókra gondol.
A jelenleg még jobbikos képviselő új Facebook-oldalt hozott létre, A nép pártján elnevezéssel, egy ideje pedig nem használja felületein a Jobbik logóját. Mindebből nem nehéz kiolvasni:
Nyitókép forrása: Facebook