Megható pillanat: egy év után ölelhették meg családtagjaikat a kiszabadult túszok (VIDEÓ)
A három fiatal nő 471 napig volt a Hamász fogságában.
Szerintük a választás megfelelt valamennyi helyi és nemzetközi szabványnak.
A lengyel Ordo Iuris kiadta a zárójelentését a magyarországi választások kapcsán. A nemzetközi megfigyelő szervezet kijelentette, hogy „a parlamenti választások és a népszavazás megfeleltek valamennyi helyi és nemzetközi szabványnak, a választásokra vonatkozó alapelveknek, és hatékonyan biztosították az általános, közvetlen, titkos, szabad és egyenlő szavazást”. A jelentésben hozzátették, hogy
A választás finanszírozása kapcsán hozzátették, hogy „a magyar választások finanszírozási rendszere teljes mértékben és lényeges eltérések nélkül illeszkedik az általános európai keretrendszerbe”.
A megfigyelő misszió a zárójelentésében részletesen kifejtette, hogy a magyar médiapiacon erős a magánszektor, amelyek a közvélekedés szerint nagymértékben támogatják az ellenzéki pártokat és azok politikai üzeneteit. Hozzátették, hogy az RTL Group és az ATV mellett létezik egy magánkézben lévő médiacsoport is, amit a médiafogyasztók a kormány álláspontja felé orientáltnak tartanak, amik így biztosítják a kiegyensúlyozottabb médiakínálatot.
Megjegyezték, hogy egy 2021 harmadik félévében végzett felmérés szerint „a magyar közönség 81,6 százaléka fogyaszt kormánypárti, 80,6 százaléka pedig kormánykritikus médiát. A kizárólag kormánypárti sajtótermékeket fogyasztók aránya 5,7 százalék,
Konklúzióként levonták, hogy szerintük egyértelműen kijelenthető, hogy „2010 óta a médiapluralizmus Magyarországon nem csökkent, hanem nőtt”.
A lengyel misszió a népszavazás kapcsán kifejtette, hogy ebben az esetben is jól látszódik a fékek és ellensúlyok magyarországi hatékony rendszere, mivel „a Kúria az eredetileg a kormány által javasolt öt népszavazási kérdés közül egyet nem hagyott jóvá” valamint „a törvénymódosítást, amely lehetővé tette – egy ellenzéki képviselő indítványára –, hogy a népszavazást a parlamenti választásokkal egy napon tartsák meg,
A népszavazás kapcsán beszámoltak arról is, hogy a magyar civil szervezetek közül 22-en részt vettek „a »négy nem« oldalán”, míg 18 különböző szervezet, köztük 12 Soros György és a Nyílt Társadalom Alapítványok által 6.734.409 dollár értékben finanszírozott szervezet – állították a zárójelentésükben.
A nemzetközi megfigyelőszervezetnek három észrevétele volt. Kifejtették, hogy aggodalomra ad okot az, hogy a választások előtti héten feltörték a Közép-európai Sajtó és Média Alapítvány (KESMA) több online portálját is, hogy a kampányhajrában meghackelték a Fidesz honlapját valamint, hogy „vélhetően törvénytelenül megszerzett adatbázis segítségével mintegy egymillió embert értek el a baloldali kampányközpont üzemeltetői, a szavazókat illegális sms üzenetekkel zaklatták, mely eset nem csak választójogi, adatvédelmi, hanem büntetőjogi konzekvenciákat is magával vonhat.”
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt