Román elnökválasztás: ehhez pszichológus kell
Tizennégy színes egyéniség indul Románia elnöki versenyében, de felmérések szerint a románok egy erős elnököt szeretnének. Román pszichológus elemezte ki őket az Adevarulon.
Nagy Attila Tibor szerint az igaz kérdés az, hogy az Orbán-ellenesség erősebb-e a körükben.
A részvétel valószínűleg nem éri majd el a 2018-as számot, de a budapesti növekedés bizakodásra ad okot az ellenzéknek, akik amiatt viszont aggódhatnak, hogy olyan fellegváraikban, mint például Szeged, nem mennek sokan voksolni. Emögött akár Márki-Zay Péternek a baloldalon való népszerűtlensége is állhat – vélekedik Nagy Attila Tibor.
„Elvileg még elérhetjük a 2018-as részvételi szintet, de úgy tűnik, kicsit lelassult az a növekedés a választói hajlandóságban, ami 13 órakor érezhető volt” – mondta az Indexnek Nagy Attila Tibor, akit a 15 órakor közzétett, 52,75 százalékos részvételi adatok kapcsán kérdeztünk.
A politikai elemző kifejtette, bizakodásra ad okot az ellenzéknek, hogy Budapesten erősödik a részvétel, és a főváros körüli agglomerációban is – ahol most jobb eredményre számíthat a baloldal, mint 4 éve –, ugyanis 2018 óta sokan költöztek ki Budapestről.
Izgalmas lesz, milyen eredmények születnek Pest megyében – vélekedett a politikai elemző. Nagy Attila Tibor arról is beszélt, hogy az ellenzéknek erősítenie kellene olyan, hagyományosan baloldali fellegvárakban, mint Szeged, ahol magasabb részvételre számíthattak.
– vélekedett a szakértő. Az Index kérdésére, hogy Márki-Zay Péternek az ellenzéki törzstáboron belüli alacsony elfogadottsága lehet-e az oka annak, hogy egyes ellenzéki fellegvárakban alacsonyabb a részvétel, Nagy Attila Tibor úgy fogalmazott:
A politikai elemző azt is hozzátette, a kormánypártok szintén jobb eredményekre számíthattak olyan, stabilan jobboldali megyékben, mint például Szabolcs-Szatmár-Bereg, ahol elmarad a részvétel az átlagostól.
Nyitókép: YouTube