Nincs olyan B terv, hogy veszítek, a politikában nincsen lehetetlen. Nem állítom, hogy könnyű lesz győzni, de egyáltalán nem látom reménytelennek a dolgot, különben nem is vállaltam volna. Van erre egy jó példám. Sokan nem tudják, hogy én vagyok a Liget köztársaság főtitkára, ez a cégek, intézmények tagságával a Városliget érdekében létrejött civil szervezet 1995-ben alakult. Az volt a célunk, olyan víziókat fogalmaztunk meg, hogy a Városliget teljesen újuljon meg, a XXI. század igényeinek megfelelő és színvonalú park legyen belőle. Sokan egy fabakát sem adtak volna érte, hogy ez sikerül. Ehhez képest mostanra elkészült és gyönyörű lett a Magyar Zene Háza, nemsokára átadják a Néprajzi Múzeumot is, ami szintén fantasztikus épület, s mindemellett megújult és nagyobb lett a liget zöld része is, az emberek a csodájára járnak. Persze több beruházás még függőben van, de már így is világszínvonalú lett a liget. Mindez csak elhatározás és akarat kérdése volt, hálistennek voltak olyanok, akik hittek benne, és így meg is valósulhatott. S nagyon remélem, előbb-utóbb folytatódni is fog a projekt.
Ön tiszteletbeli kéményseprőként április 3-án megfogja majd a ruhája egyik gombját, hogy szerencséje legyen?
Nem tiszteletbeli, hanem igazi kéményseprő vagyok, ugyanis 2019-ben letettem a szakmunkásvizsgát. A gombfogás önmagában édeskevés lenne, ezért a következő két hónapban annyit fogunk dolgozni, hogy megérdemeljük, hogy a Fortuna is mellénk álljon.
Nyitókép: Kovács Balázs /balról/ a kampányfőnökével, Benedek Zsolttal egyeztet, Facebook