Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is, aki nemrég elmondta, hogy nem egyeznek bele, hogy újabb NATO-egységek jöjjenek Magyarország területére.
„Nem, ebbe nem egyeztünk bele, és nem is lesz másként. Hiszen már vannak NATO-csapatok az ország területén: a Magyar Honvédség és a magyar fegyveres erők” – fogalmazott a miniszter. Hozzátette: ezek megfelelő állapotban vannak ahhoz, hogy garantálják az ország biztonságát, ezért nincs szükség további csapatokra Magyarországon. Az NBC News értesüléseivel kapcsolatban a hvg.hu kereste a Külügyminisztériumot és a Honvédelmi Minisztériumot is, de egyelőre nem reagáltak a megkeresésre.
Frissítés