Nem szöszözött az ukrán férfi: inkább feleségül vette a fogyatékkal élő anyósát, csak hogy ne kelljen bevonulnia
Esze ágába se volt elmenni a húsdarálóba.
A Frankfurter Allgemeine Zeitung által idézett tanulmány tizenegy kormányt minősített populistának, köztük Magyarországot, Brazíliát, Indiát, Nagy-Britanniát és az Egyesült Államokat is.
A populisták által vezetett országokban viszonylag több ember halt meg a koronavírus fertőzésben, mint a mérsékeltebb kormánnyal rendelkező országokban. A „Journal of Political Institutions and Political Economy” című folyóiratban megjelent tanulmány tizenegy kormányt minősített populistának, köztük Brazíliát, Indiát, Magyarországot, Nagy-Britanniát és az Egyesült Államokat is – számolt be röviden a Frankfurter Allgemeine Zeitung a több ország kutatói által készített tanulmányról. Az „úgynevezett többlethalandóság – azaz a világjárvány nélkül is várható szint feletti halálozások száma – a nem populista vezetésű országokban 8 százalék, míg a populista vezetésű országokban közel 18 százalék” – derült ki a tanulmányból.
A cikk szerint, mivel a populista kormányok kevésbé szigorú zárlatokat fogadtak el, ezekben az országokban az emberek többet utaztak a világjárvány idején, és ennek következtében többet érintkeztek egymással, ami magasabb fertőzési és halálozási arányhoz vezetett. A cikk a populista kormányok által gerjesztett tudományellenes hangulatot is az okok közé sorolta, ami az emberek óvatosságát csökkenti.
(Fotó: A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott Boris Johnson brit kormányfő fogadja magyar hivatali partnerét Orbán Viktort a londoni kormányfői rezidencián, a Downing Street 10-ben 2021. május 28-án.MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher)