Trump visszatérése felerősíti Orbán Viktor befolyását a konzervatív lap szerint
Magyarország bevándorlással, a kultúra megőrzésével és nemzeti identitással kapcsolatos politikája modellé vált az amerikai konzervatívok számára.
A Facebook úgy tiltja a nemzeti radikális tartalmakat, mintha nem lenne holnap: most épp az egyébként nemzetközi pénzekből működő Partizánt cenzúrázza.
„Elfogadhatatlan, hogy a Facebook korlátozza a Partizán műsorainak elérését, ezzel akadályozva a független magyar média munkáját” – írja a Partizán, közösségi oldalán hétfőn megosztott bejegyzésében.
A bejegyzésből kiderül, a közösségi oldal törölte az egyébként nemzetközi pénzekből működő Partizán egy videóját. Mint írják: a közösségi oldalról törölt tartalom a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom vezetőivel készített videóriport, amelynek kapcsán – mint fogalmaznak – „a Partizán közel egy hónapja küzd, hogy kapcsolatba léphessen a Facebook egy olyan képviselőjével, aki hajlandó érdemi párbeszédet folytatni [...], hogy „tisztázódjon a Facebook magyarul nem beszélő revizorai által előállított félreértés.” A Partizán eredeti közleményét ide kattintva olvashatja.
Mint arról korábban beszámoltunk, olvasóinknak köszönhetően lapunk és közösségünk a top 10 magyar közéleti fókuszú hírportál közé emelkedett, és növekedésünk kezdete óta portálunk rendszeres informatikai támadás alatt áll. Erről bővebben ide kattintva olvashat. Az informatikai támadások mellett azonban a Facebook is nekiment portálunknak.
a híreinkben és véleményszemléinkben idézett, a Facebook ízlésének nem megfelelő vélemények, kijelentések miatt.
Bűnünk? A közösségi oldal szerint több is van. Például az, hogy a politikai élet teljes spektrumát (balosakat, jobbosakat, kormánypártiakat, ellenzékieket, kemény megmondókat és egyrészt-másrészt entellektüelleket egyaránt) szemléző, és ezzel a pont a Facebook által gerjesztett buborék- és echo chamber-hatást saját eszközeinkkel ellensúlyozó véleményszemle rovatunkban a nyár folyamán közöltük Rod Dreher barátunk, amerikai közíró American Conservative-ba írt cikkének egy részletét.
Az amerikai konzervatív körökben saját egyéni nézetrendszerrel rendelkező, Trumpot például kifejezetten megvető Dreher, akit politikai szélsőségességgel nem lehet vádolni, ámde hitvalló kereszténységgel és autonóm gondolkodói szellemmel igen, azt írta az AC-be írt véleménycikkébe többek között, hogy szerinte „a nyugat hazug módon kezeli az ittenieket” – mármint a közép-európaiakat; valamint „könnyű elképzelni, hogy Ferenc pápa miért nem szereti Orbánt”, és „Orbán szerint Európa halálát jelentené” Európa kapuinak megnyitása a bevándorlók előtt.
– foglalta össze az esetet főszerkesztőnk találóan. Erről bővebben ide kattintva olvashat.
Mint a világ körüli és hazai médiumok túlnyomó többsége, a Mandiner is aktívan használja, használta a Facebookot. Nem az elsők és nem is az utolsók vagyunk az így járó médiumok avagy közszereplők hosszú sorában – viszont fenntartjuk, hogy a Facebook eljárása és gyakorlata mögött rejlő elgondolások az újságkészítés ellehetetlenülését okozhatják szerte a világ körül.
Ennek mostantól az eddigieknél is fontosabb szerepe lesz: arra kérjük olvasóinkat, hogy rendszeresen portálunkat nyissák meg és innen tájékozódjanak tartalmainkról – válogassanak, kattintsanak, lájkoljanak és kritizáljanak kedvükre!
Abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy a ma már napi 150-250 ezres olvasótáborunk jelentős részét a közvetlenül a mandiner.hu-t megnyitók teszik ki. Így a mandiner.hu közvetlen felkeresésével kikerülhető a Facebook, mint közvetítő felület szerepe.
Aki azonban mindenképpen szívesebben informálódik a közösségi oldalon, cikkeinkről, írásainkról akár szerzőinkkel is csetelhetnek olvasóink a Mandiner közösség névre hallgató Facebook-csoportjában, ahová a Facebook korlátozása ellenére szerzőink magánemberként továbbra is posztolnak majd.
Exkluzív tartalmakkal várjunk olvasóinkat a közelmúltban újraindult Twitter-oldalunkon, valamint a Mandiner Instagram-oldalán is.
Nyomtatott hetilapunkat is szívből ajánljuk olvasóink figyelmébe, mind most, mind az újévben! Aktuális lapszámunkban Melocco Miklóssal olvashatnak nagyinterjút, csütörtökön pedig karácsonyi dupla számunk érkezik, tele érdekes olvasnivalókkal, portrékkal, interjúkkal, világ körüli és hazai riportokkal, esszékkel és publicisztikákkal, több mint 120 oldalon! Az előfizetési információk itt olvashatók.
Lapunk emellett hamarosan újra elindítja hírlevél szolgáltatását is, amire az alábbi linken lehet feliratkozni.
E közvetlenebb és aktívabb kapcsolattartások segítségével mind mi, újságkészítők, mind olvasóink, kedvelőink részéről is ki lehet kerülni a Facebook egyre kétségesebb közvetítését.
A közeljövőben további, közvetlenebb kapcsolattartási lehetőségekről is értesítjük majd önöket.
Kedves Olvasóink, tartsanak velünk a jövőben is – bármit is hoz a bizonyos jövő!
Nyitóképen: Gulyás Márton (Partizán). Fotó: YouTube