Farkas Vajk, az Alapjogokért Központ vezető elemzője véleménycikkében kifejti, hogy miért van jelentősége a legnagyobb amerikai konzervatív találkozó, a Conservative Political Action Conference Magyarországra hozatalának.
Külföld
Lemondott Sebastian Kurz – akinek fiatal kora ellenére nem ez az első nagy fordulat a politikai pályafutásában. Külföld rovatunkban összeszedtük, miért bukott meg az osztrák kancellár, és mi jöhet utána.
Elszabadultak az energiaárak, a kontinens legtöbb népe a gázszámláján csodálkozik, az ukránok az asztalt csapkodják, a németek hezitálnak, az oroszok pedig benyújtják a számlát. Összefoglaltuk, hogy mit kell tudni az európai gázvitáról.
„Moszkva azt teszi, amitől az Északi Áramlat 2. kritikusai tartottak” – olvasható összeállításunkban.
Klaus Iohannis, Románia köztársasági elnöke kapott egy olyan díjat, amit nem érdemelt meg – hogy miért, arról Demkó Attila, az MCC geopolitikai műhelyének vezetője írásában olvashatnak.
Precedens & Makronóm
A lengyel alkotmánybíróság hosszadalmas procedúra végére tett pontot azzal, hogy kimondta: az uniós integráció legújabb fejleményei már a lengyel alkotmány hatáskörét veszélyeztetik. Bár sokan attól tartanak, hogy Lengyelország távozik az Európai Unióból, a testület csupán meglévő gyakorlatát erősítette meg. Precedens rovatunkban körbejártuk a döntés hátterét.
Koltay András, az NKE rektora publicisztikájában arról ír, hogy a Facebook miként vált az amerikai hegemónia őrzésének stratégiai fontosságú eszközévé.
Az utóbbi hónapokban több neves külföldi elemző hangoztatta: Magyarország és a közép-európai régió új sikertörténetet ír. A befektetők nemcsak szavukat, pénzüket is adják Magyarországért, ezzel hatástalanítva Brüsszel pénzügyi szankcióit – elemzésünket Makronóm rovatunkban olvashatják.
Sport
Úszásban összesen kevesebb érmet nyertünk Tokióban, mint ahány aranyat Rióban, de Európából a britek és az oroszok mellett csak magyar versenyző állhatott a dobogó legfelső fokán. Sport rovatunkban Sós Csabával értékeltük az idényt.