Majka egy Facebook-posztban osztotta meg a véleményét arról, hogy a politikai korrektség jegyében egyre többször fordul elő, hogy korlátozzák a művészi szabadságot, így pedig szerinte tiltólistára kerülnek a popkultúra klasszikus számai. Bejegyzésében így fogalmazott:
„Alkotni, a művészetet jól megfogalmazni, megmutatni, kiváltságos feladat, ami sok ember önérzetét bántja. A legjobban éppen azokét, akik egész életükben az átlagosnál jobban sosem tudtak semmit művelni. Összekeverni a kultúrát az elérzékenyített gondolkodású, 21.századi középszerű ember sértődöttségével nagyon veszélyes jövőképet mutat” – írta Majka a közösségi oldalán, majd hozzátette: „Ha valaki megmondja egy művésznek, miről alkothat, az olyan cenzúra, amely Észak-Koreára vagy Fehéroroszországra jellemző. Ha tehetném, egy Eric Cartmanes bővített mondatban megbántanám az összes nációt, vallást, gondolkodást, szexuális beállítottságot ami létezik ebben a világban. Köztük saját magamét is...”
A Blikk több előadót is megkérdezett a témában, többek között arról is, hogy a Rolling Stones a béke jegyében nem játssza többé a Brown Sugar című dalát, mert egyesek úgy vélik, hogy az a rabszolgaságról szól. De olyan legendás előadók dalait is támadják, mint Elvis, Tom Jones vagy a Queen, mert úgy sokak szerint szexuális bántalmazásról, családon belüli erőszakról, mások elítéléséről, esetleg törvénytelen kapcsolatokról szólnak a szövegeik.
Ganxsta Zolee például kifejtette:
„Hányingerem van a polkorrektségtől, undorító és káros! Attól semmilyen bőrszínű, vallású vagy gondolkodású embernek nem lesz jobb, ha túlóvatoskodjuk az egészet. Mi mindig is a legpolinkorrektebb zenekar leszünk, de ez nem azt jelenti, hogy rasszisták vagyunk vagy bántani akarunk másokat. Miért baj az, ha nevén nevezzük a dolgokat? Rám is lehet azt mondani, hogy egy fehér f*sz vagyok, nem sértődöm meg. A lányomat nem a polkorrektségre tanítom, hanem arra, a tettei alapján ítéljen meg mindenkit.”
Nagy Feró sem tudja hova tenni a Rolling Stones döntését: