Megnéztük, mit ír a lengyel, a román és a német jogállamisági jelentés – bár ne tettük volna

Egészen elképesztő, más országokat hogyan mutat be az EB jogállamisági jelentése és ahhoz képest mi a valóság.

Az amerikai lap szerint az Unió Bírósága előtt a budapesti és a varsói kormány azzal érvelt, hogy azok a szabályok, amelyek szankcionálják a két országot, nem egyértelműek és kiszámíthatatlanok.
Új kihívások elé állítják az Európai Uniót a két lázadó nemzet, Lengyelország és Magyarország, számol be a Bloomberg. Az amerikai portál szerint az EU bünteti a két országot a demokratikus értékek aláásásáért, mind uniós szinten, mind saját igazságszolgáltatási rendszereiken keresztül. A lap annak apropóján írt Magyarországról, hogy kedden ért véget az Európai Unió Bíróságának kétnapos meghallgatása, ahol a budapesti és a varsói kormány ügyvédei azzal érveltek, hogy azok a szabályok, amelyek szankcionálják a két ország gazdaságának szempontjából létfontosságú segélyeket, nem egyértelműek és kiszámíthatatlanok.
A cikk kiemelte, hogy Magyarország számára legalább 7,2 milliárd euró a tét és hozzátette, hogy a bizottság ügyvédje, Katharina Herrmann szerint az elindított mechanizmus az EU pénzügyi érdekeinek védelmét szolgálja.