Szijjártó Péter a szuverenitásunk megsértésére tett kísérletként értékelte az ukrán kormány lépését, közölte, hogy kedden bekérették a Külügyminisztériumba az ukrán nagykövetet, majd három pontban foglalta össze a magyar kormány álláspontját:
„1. Az ukránoknak semmi közük ahhoz, hogy mi kivel miről állapodunk meg.
2. Szuverenitásunk és nemzetbiztonsági érdekeink súlyos megsértésének tartjuk, hogy meg akarják akadályozni hazánk biztonságos gázellátását, a magyar emberek otthonainak fűtését és az ipar működtetését.