„Most éppen egy polgárjogi vitát próbál bűnként beállítani, melyben kabinetje kiemelkedően elkötelezett kommunikációs csapata van a segítségére. Egyikük Tóth Miklós, akinek mostanában a fideszes sajtó a 2006. évi tűzijáték halálos balesetei miatti felelősségét feszegeti, a másikuk Hikáde Beáta, akinek korábban Zuglóban telt ki az ideje és lett nálunk meghatározhatatlan feladatokkal, de rendkívüli fizetéssel megáldott segítője Tamásnak. Nem személyüknek van jelentősége, hanem annak, hogy mindezt közpénzből teszik” – állítják.
Majd azzal folytatják, hogy sokat gondolkoztak azon, hogy „mi ez az őrületes gyűlölet a fiatal polgármesterben, amely miatt lelkesebben támadja koalíciós partnereit, mint a Fideszt, időnként alpári módon sértegetve képviselőnket a testületi ülésen”. S utalnak arra, hogy Bálint képviselő „az elmúlt időszakban több olyan visszásságot feltárt a helyi Fidesz korábbi működésével kapcsolatban, melyek miatt a szocialista frakció tagjai további lépések megtételére kérték Soproni Tamást”. Azt írják, hogy ez nem sikerült, pedig a választási kampányukban megígérték, hogy a korábbi fideszes városvezetés „ügyeit” feltárják, a szükséges lépéseket megteszik. A frakciójuk tagjai állításuk szerint így tettek, s kérték a polgármestert a további lépések megtételére. Ezek azonban elmaradtak.
Nem alkudnak meg a Fidesszel