A polgármester felidézi, hogy az ítélet még a 2004-es terézvárosi ingatlanpanamához nyúlik vissza, amikor Hatvani Csaba Terézváros akkori önkormányzati képviselője, majd alpolgármestere (jelenleg VI. kerületi MSZP elnöke) tettestársaival két nagy értékű Andrássy úti ingatlant áron alul, pályáztatás nélkül adott el, emiatt a bíróság 2018-ban jogerősen elítélte őket. A terézvárosi önkormányzatot emiatt akkori értékén 123 millió forint kár érte, a pénz behajtása azonban
a jogerős bírósági döntés ellenére sem egyszerű.
Soproni azt írja, tavaly augusztusban derült ki, hogy az ingatlanpanamákhoz kapcsolódó végrehajtási eljárásba Bálint György be szeretne csatlakozni, hivatkozással egy régi kölcsönügyletre közte és Hatvani között. Az önkormányzat érdekeit védve a becsatlakozást a bíróságon megtámadtuk. A Fővárosi Törvényszék jogerős döntését januárban kaptuk meg, melyben kimondta: a Hatvani Csaba ellen folyó végrehajtásba Bálint György, az MSZP jelenlegi terézvárosi képviselője valószínűsíthetően egy, a Hatvani Csabával kötött fiktív kölcsönszerződésre hivatkozással, jogellenesen akart bekapcsolódni – fogalmaz a polgármester.