A vezető elemző lerántotta a leplet az egyre gyurcsányosabb Magyar Péterről
Pindroch Tamás elmondta, hogy miért gyurcsányosodik a Tisza elnöke.
A mérnöki munkáját hagyta ott, hogy a maga eszközeivel azt támogassa, amiben hisz, a konzervatív értékrendet. Dávid Bence is csatlakozott a Megafonhoz, a Konverzió nevű Facebook-oldalán napi szinten mémekkel fogalmazza meg a véleményét.
Tényleg képes volt a mérnöki pályát elhagyni azért, hogy mémeket gyártson naphosszat?
Biomérnökként dolgoztam négy évig, szerettem, de más, ha valaki szereti a munkáját és más, ha hivatástudata van. Az utóbbi években budapestiként azt tapasztaltam, hogy rossz irányba mennek a dolgok a fővárosban. Két lehetséges út várt rám: vagy otthon bosszankodom, vagy pedig teszek valamit.
Fogta magát és becsöngetett a Megafonhoz?
Pont így történt. Jelentkeztem a képzésükre, s hamar szembesültem vele, olyan emberekkel dolgozhatok együtt, akik hasonló értékrendet vallanak, mint én.
Véleményvezérből egyre több van a Megafonnál. Ezért lett mémgyáros?
Ez egy olyan műfaj, amely könnyen befogadható, mindamellett egy jó mém elgondolkoztatja az embert.
Forrás: facebook.com/konverzio
Konverzió névre hallgat a Facebook-oldala. Nem volt egyszerűbb?
Látja, ha egyszerűbb neve lenne, ezt a kérdést sem kaptam volna meg.
Megnéztem az oldalát. Vannak humoros mémjei, meg elgondolkoztatók is, de azért nem röhögtem magamat halálra…
Nem is az a cél. A fő cél az elgondolkoztatás. Nem akarok megmondóember lenni, nem is illik a mérlegelő karakteremhez, a lényeg, hogy a mémjeim elgondolkoztassák az embereket.
Ebből a mémoldalból persze nem lehet megélni.
Egy hónapja a Megafonnál dolgozom szerkesztőként. Remek a társaság, itt tényleg mindenki az értékrendjében magabiztos, elkötelezett és hisz abban, amit csinál. Én például hiszek abban, hogy a mémjeim egyfajta kiállást jelentenek az értékrendem mellett. Amúgy is úgy tapasztalom, hogy Magyarországon a konzervatív érzés reneszánszát éljük.
A konzervatív életérzés hol lett a sajátja?
A családomtól kaptam. A történelem, a hagyományok és a közélet fontosságát pedig édesapámnak köszönhetően ismertem fel.
Van olyan ellenzéki politikus, akiből nem gyártana mémet?
Nehéz ebből a palettából választani, de ha mégis kell, akkor azt mondom, Ungár Péter például egy vitaképes, intelligens politikus. De van más is. Én 1993-ban születettem, nekem gyerekként a férfi pólóválogatott volt az aranycsapat. Felnéztem rájuk. Így sportolóként felnéztem Steinmetz Ádámra is. Az ő esete is bizonyítja azonban, hogy a sportsikerek ellenére senki sem lehet tökéletes, hiszen a Jobbikban politizál.
És kik azok, akiket rendszeresen kipécéz a mémjeiben?
Ismerős nevek lesznek. De például Gyurcsány Ferencről azt gondolom, hogy annak ellenére is, hogy miniszterelnökként tönk szélére vitte az országot, hogy 2006-ban morálisan megbukott, ő még így is a profi politikusok közé tartozik. De a többiek…
Mert ön, velük ellentétben vérprofi?
Velük ellentétben én nem akarok miniszterelnök lenni, mert tudom a határaimat.
Mi fog dönteni a 2022-es választáson?
Az érzelmek.
Dávid Bence. Fotók: Ficsor Márton
Pedig legutóbb egy elemző azt mondta nekem – nevezetesen Deák Dániel –, hogy a pénztárca a meghatározó. Ha elég vastag, ha működik a gazdaság, akkor a kormány is marad.
Ez is igaz, de… Az utóbbi időben, főleg a pandémia hatására az emberek belekényszerültek egy virtuális térbe, ott tartják a kapcsolatot a külvilággal és onnan is kapják hatalmas mennyiségben a híreket. A Facebook és az Instagram pedig az érzelmi viszonyulásról szól. Tetszik e a ruha, a marketingfogás vagy éppenséggel a másik véleménye. Ezeken a platformokon az érzelmeink hatására hozunk döntéseket. Ez a fajta attitűd pedig átgyűrűzhet a politikára is, így az érzelmek sokaknál felülírhatják a rációt. Ez valós veszély. Én azt szeretném, hogy a Facebookon a jobban előtérbe kerüljenek a jobboldali hangok, a konzervatív világlátás, hiszen a másik oldal gyűlöletkeltésével és irigységével tele a padlás.
A 2006-os őszödi beszédre és az azt követő utcai harcokra emlékszik?
Tizenéves voltam, együtt néztük édesapámmal a Hír Tv-t. A békés emberek ütlegelése szinte beleégett a retinámba. Arra is emlékszem, hogy az iskolámnál, a belvárosban napokig éreztük a könnygáz szagát. Én nem akarom, hogy egy újabb ilyen korszak jöjjön.
Már kiszámolták, ez családonként havi szinten több százezer forint mínuszt is jelenthet. Erről is beszélnünk kell. Gyurcsány az egész országot a játékszerévé tenné, ezt pedig nem engedhetjük!