A lassan teljesen komolytalanná váló előválasztásnak becézett ellenzéki tülekedés néhány egyéni választókerületben (evk.) azért hoz némi izgalmat és tartogat meglepő eseményeket. Ezek többsége a fővárosra igaz, de egy-két vidéki helyen, például Pécsett is érdekes fejlemények vannak. Más okok miatt, de a Borsodi 6. számú evk. is felettébb izgalmas, itt tartották ugyanis tavaly ősszel azt az időközi parlamenti választást, aminek – nem túlzás – a híre a világ sok sarkába eljutott, mégpedig a közös ellenzéki induló, Bíró László miatt, akiről napok alatt kiderült, hogy korábban többször tett rasszista megjegyzéseket a Facebook-oldalán, de a vállalkozásai körül is voltak tisztázatlan ügyek.
Három politikust szemelt ki az MSZP
De az akkori hatalmas botrány nem tántorította a Jobbikot, megint a judapestező politikusával száll ringbe. A Momentum Pelek Dávidot állítja csatasorba – bár egyes információk alapján ő vissza fog lépni –, ennél viszont sokkal izgalmasabb, hogy az MSZP beleáll a küzdelembe. Ez persze nem annyira meglepő, hiszen a körzet legnagyobb települése Tiszaújváros a mintegy 18 ezres lélekszámával, és itt nagyon erősek a szocialisták, a többi baloldali párt gyakorlatilag nem is működik.
Az MSZP három politikust szemelt ki, a jelenlegi, illetve a volt polgármestert (Fülöp Györgyöt, illetve Bráz Györgyöt), illetve Pap Zsolt alpolgármestert, aki mellesleg a párt helyi elnöke. Közülük Bráz ambicionálta igazán az indulást, egy interjúban erre célzott is, de néhány nyilvánosságra került ügy miatt partvonalon kívülre került a politikus. Az ő polgármestersége alatti ingatlanpanamákra derült fény, ezek miatt büntetőeljárás is indult ismeretlen tettesekkel szemben, hűtlen kezelés gyanújával (olcsón adtak el és drágán vásároltak telkeket, néha értékbecslést sem készítettek,
az ügyben egyelőre folyik a nyomozás az iratok beszerzésével, a tanúk meghallgatásával).
Bráz más ügyben is sáros, 2019 májusában előterjesztett egy javaslatot, hogy a város díszpolgárai az életük végéig kapjanak a bizottsági elnökivel megegyező juttatást (ez jelenleg havi 220 ezer forint), szeptemberben, az előző önkormányzati ciklus utolsó ülésén pedig saját magát terjesztette elő erre a címre. Ez jogilag ugyan nem támadható, de morálisan erősen megkérdőjelezhető. Arról nem beszélve, hogy a zárt ülésen megszületett határozatot nem hozták nyilvánosságra, ami viszont már jogszabályt is sért, és csak az adatvédelmi biztos tudta kikényszeríteni, hogy legyen publikus a cím mellé járó juttatás is, és megismerhessék a választópolgárok ezt a történetet is.