Pisloghat Pulai András: kínos helyzetbe hozta a teljes baloldalt a legújabb légvára
Újra rendezni kell a soraikat.
„A Huawei nem vehet részt a magyar 5G-hálózat kiépítésében”, elérik Polt Péter távozását „más eszközökkel”, és a Momentum-vezér nem lép vissza senki javára az előválasztáson.
Fekete-Győr András volt a kedd esti Egyenes Beszéd vendége. A politikust kérdezték a Fudan Egyetemről, az ellenzéki győzelem esetén lehetséges elszámoltatásról és az ellenzéki előválasztásról is. Arra a kérdésre, hogy visszalép-e Karácsony Gergely vagy Dobrev Klára, vagy Jakab Péter javára, Fekete-Győr András úgy felelt, hogy azt tapasztalta, hogy az országban van igény egy új politikai generációra, amely finn típusú oktatást, eurót és magas színvonalú egészségügyet hozna Magyarországra.
és a Momentum szavazói azt várják el, hogy Fekete-Győr András ott legyen az előválasztáson a szavazólapon” – erősítette meg a műsorvezető ismételt kérdésre azt, hogy nem lép vissza.
Fekete-Győr a Medián és a Závecz adataiban bízik, itt 10 százalék körüli eredményt mérnek neki
Arra a kérdésre, hogy miért nem bízzák a szavazókra az előválasztás eldöntését, miért léptették vissza például Berg Dánielt Tordai Bence javára a II. kerületben, Fekete-Győr András azt válaszolta: a jelenlegi előválasztási rendszer kompromisszumos, a maga részéről jobban örült volna egy kétfordulós képviselőjelölti előválasztásnak, így arra kényszerülnek, hogy ne osszák meg az ún. progresszív szavazókat Berg és Tordai között, és
Arra a kérdésre, hogy a Publicus kutatása szerint egy százaléknyi szavazóval rendelkezik a miniszterelnökjelölt-előválasztáson, Fekete-Győr András azt mondta: ő a Medián és a Závecz adataiban bízik, itt 10 százalék körüli eredményt mérnek neki.
Momentum elnöke nem akar olyan országban élni, ahol „a bűnt nem követi büntetés”
Azzal kapcsolatban, hogy a Republikon a Jobbik erősödését mérik főként a Momentum kárára, a pártelnök azt mondta: 2019-ben az EP-választás előtt a Momentumot kispártnak tartották, aztán lett két EP-képviselőjük. Az elszámoltatási ígéretekről a Momentum elnöke azt mondta, hogy nem akar olyan országban élni, ahol „a bűnt nem követi büntetés”.
Arra a kérdésre, hogy nem komolytalan-e a Momentum által megígért magánrepülőgép-stop és felcsúti per, Fekete-Győr András azt mondta: egy a mai ellenzék kezében lévő kormány ideiglenes intézkedést tud kérni arra nézve, hogy magángépek ne szállhassanak fel a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről, vagy hogy olyan autókat vizsgáljanak át a határon, amelyekben valaki menekülni próbálna az országból.
Polt Péter távozását is „el fogják érni más eszközökkel”
Fekete-Győr szerint a korrupcióellenes ügyészség akkor is működni fog, ha Polt Péter hivatalban marad 2022 után, bár az ő távozását is „el fogják érni más eszközökkel” – mondta a Momentum miniszterelnök-jelöltje.
A Fudan Egyetemről szólva az ellenzéki politikus elmondta, külön is írt levelet a kínai nagykövetnek – Szél Bernadett-tel egyetemben. Mint Fekete-Győr elmondta, hogy a levélben Szél és ő leszögezték, hogy nem fog megépülni a Fudan Egyetem Magyarországon, és a Huawei nem vehet részt a magyar 5G-hálózat kiépítésében. Ezen felül megpróbálják semmissé tenni a Budapest-Belgrád vasútvonal építésére megépítésére vonatkozó, már megkötött szerződést – legalábbis minden lehetséges jogi eszközzel” ezen lesznek. Arra a kérdésre, hogy lesznek-e ilyen jogi eszközök, a Momentum miniszterelnök-jelöltje azt mondta, hogy bízik benne, hogy lesznek.