A közhasznúsági beszámolójukban így írnak erről:
helyben szeretnék segíteni azokat a bátor polgárokat, akik nem félnek a kormánytól, akik ellenszélben is „kiállnak a jogaikért – a sajátjukért és másokért is”
2020 őszétől kezdve Debrecenben, Pécsett és Szegeden is van időszakos ügyfélfogadásuk, valamint a közhasznúsági jelentésük szerint idén megnyitják az első állandó regionális irodájukat, amelyet másik kettő követ majd a jövőben. Emellett egyre több helyszínen szeretnének alkalmanként fogadóórákat tartani.
Tavaly ősztől törekednek arra is, hogy szoros kapcsolatot alakítsanak ki a „független” vidéki sajtóval.
Az „aktív és bátor állampolgárokra” a TASZ mellett az Európai Bizottság (EB) is felfigyelt, és partnerként csatlakozott a szervezethez. Brüsszel több mint 6 millió forinttal támogatta az egyesület egyik programját, amit az a közhasznúságú jelentésében a így mutat be:
„A projekt keretében a 2019-es választásokon aktív közéleti szerepet játszó polgárokkal készítünk felmérését a tevékenységükről. A felmérését követően a résztvevők számára képzést nyújtunk részvételi jogaikkal, illetve más aktív polgársággal kapcsolatos jogi témákban.
A projekt további célkitűzése, hogy a bevont aktív polgárok jó gyakorlatokat osszanak meg egymással.”
Ezzel a Bizottság gyakorlatilag az európai adófizetők pénzéből magyarországi liberális aktivisták képzést finanszírozza.
Fontos még megjegyezni, hogy a TASZ emellett egy nemzetközi programban is részt vesz, amelyet a Citizen for Europe berlini székhelyű NGO finanszíroz. Erre olyan mozgalmárok jelentkezését várják, akik „európai országokban, vagy Európával szomszédos államokban tevékenykednek és foglalkoznak azokkal a kihívásokkal, amiket a nacionalizmus Európa-szerte megfigyelhető újjáéledése (…) támaszt”.
A TASZ beszámolójában az olvasható, hogy tizenhat aktivistát képeznek ki, hogy a kurzus végeztével még többet tehessenek „egy demokratikus, befogadóbb európai társadalomért”.
Kép forrása: MTI/Balogh Zoltán