Blinken – aki a nyilvánosan elérhető adatok alapján még nem egyeztetett Szijjártó Péterrel a kétoldalú kapcsolatokról – kitért a magyar sajtó helyzetére is. Szerinte „a demokrácia szövetét a független hangok és független vélemények sokfélesége adja. Határozottan sürgetnénk a magyar kormányt, hogy biztosítson nyitott médiakörnyezetet”.
„Kikeveredtek a magyarok a szovjet befolyásból, de csak, hogy most a sajtó sokszínűségével kapcsolatban egyre növekvő aggodalommal szembesüljenek. Ez szerintem ironikus, habár talán rossz szó az irónia, nem elégséges. Ez teljesen ellentétes azzal, amit a magyarok érdemelnének, miután évtizedekig éltek egy olyan ország fennhatósága alatt, amely korlátozta a kifejezés és a véleménynyilvánítás szabadságát” – vont párhuzamot a Szovjetunió időszakának sajtóhelyzete és a jelenlegi állapotok között, ironikusnak nevezve a hasonlóságot.
A beszélgetést, amelyen szó esett a geopolitikáról is, alább lehet megtekinteni.