Hidegzuhany az autósokra: jelentős változások jönnek a fővárosi parkolásban – mutatjuk hol lesz drágulás!
Több baloldali vezetésű kerületben is emelkednek a parkolási díjak.
Nácizás, buzizás, dulakodás – bár a kereszténység egyik legnagyobb ünnepe közeleg, a ferencvárosi városvezetésnek sikerült felkavarni az indulatokat. Videónk a BLM-szobor avatásáról.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, a IX. kerületi Ferenc téren a terveknek megfelelően felállították a nagy port kavaró BLM-szobrot.
A Mandiner munkatársai kint jártak a helyszínen, és megkérdezték a polgármestert, Baranyi Krisztinát is a szoborról és annak jelentéséről. „Nekem nem dolgom szobrokat, szobrok jelentését, üzenetét elbírálni vagy minősíteni. Nekem egy dolgom van, teret adni fiatal művészeknek, és teret adni a szabadságnak, a művészet szabadságának is, a sajtó szabadságának is, meg egy csomó mindenféle szabadságnak is” – nyilatkozta a kerület vezetője lapunknak. Arra a kérdésre, hogy a szobornak nincs-e uszító üzenete, azt mondta, hogy „nem, ez egy szobor. Szerintem Budapest és Magyarország lakossága elég felnőtt és elég érett ahhoz, hogy egy köztéri szobornak a jelentését, jelentőségét meg tudja ítélni, ezt úgy tudja szemlélni mint egy köztéri művészeti alkotást.”
A helyszínen már az avatás idején jelen voltak a Mi Hazánk Mozgalom tüntetői. A párt budapesti elnöke, Nagy Attila elmondta, hogy felháborítónak és visszataszítónak tartják, hogy egy egyértelműen rasszista, faji alapon kirekesztő mozgalomnak Magyarországon köztéri szobrot helyeznek el provokálva.
Riporterünk a ferencvárosi alpolgármestertől, Döme Zsuzsannától (Suzi) megkérdezte, hogy nem tartja-e provokatívnak az alkotást pont húsvét előtt felavatni. A Magyar Kétfarkú Kutyapárt politikusa visszakérdezett: „Mit szeretnétek húsvétkor látni egy public art pályázatnál? Kellett volna egy ilyen szempontot beraknunk?”
Újságírónk ekkor kifejtette, hogy mégiscsak egy keresztény ünnepről van szó, a BLM hozzáállása pedig a kereszténységhez elég megosztó. Erre reagálva Suzi kijelentette, hogy „bolondok napja is” van ma (április 1, csütörtök), „mégsem udvari bolondokról” szóló szobrokat állítanak.
A BLM magyarországi relevanciája kapcsán elmondta, hogy a mozgalom által képviselt témák azért szerinte is elég messze vannak Magyarországtól, de a szobor keltette visszhangból látszik, hogy ezek a kérdések azért aktuálisak itthon is – vélekedett.