Demjén Ferenc szerint „hiába gúnyolódnak Orbán békemisszióján”
A zenész őszintén értékelte a kormányfő törekvését a békére, miközben az EU-t komoly kritikával illette.
Novák Katalin az EPP-vel való szakításról, a Visegrádi Együttműködésről, a lengyel-magyar szövetségről és egy új politikai mozgalom lehetőségeiről beszélgetett Deák Dániellel.
Az EPP-vel való szakításról, a Visegrádi Együttműködésről, a lengyel-magyar szövetségről és egy új politikai mozgalom lehetőségeiről beszélgetett Novák Katalin Deák Dániellel. Szóba került a lengyel-magyar szövetség is, melynek a mai nap különösen szép keretet ad.
„Március 23. a lengyel-magyar barátság napja. A nemzeteinket összekötő 1000 éves barátság egyedülálló. A kereszténydemokrata értékek és a hagyományok védelme és a kölcsönös tisztelet határozza meg kapcsolatunkat és kapcsol össze minket a XXI. században is” – mondta Novák Katalin.
Felhívta a figyelmet, hogy a V4 összes többi országában koalíciós kormányzás van, és ez megnehezíti a magyar kormányhoz képest az ottani kormányok mozgásterét. Szükséges egy új, közép-európai, jobboldali politikai mozgalom kialakulása, mely a térség politikáját meghatározó centrumot tudna létrehozni.
ahol a még visszafordítható elköltözés után a Néppárt volt a türelmetlenebb házastárs. Novák Katalin szerint lett volna esély, hogy bent maradjon a Fidesz, hisz a CDU új vezetése is elkötelezetten kereszténydemokrata arculatú, de a Tusk-Weber féle mostani pártvezetés olyan személyes bosszúhadjáratba kezdett a szövetségen belül a Fidesz ellen, hogy nem lehetett megvárni azt, hogy a magyar emberek érdekképviseletét ezáltal érje csorba. Ez vezetett a frakcióból való kilépéshez, majd logikusan ebből következett, hogy a Fidesz pártként is elhagyta az Európai Néppártot.
„Ez nem igaz azonban minden egyes tagpártra, és minden egyes politikusra sem, de legkevésbé a Néppártot támogató jobboldali érzelmű, keresztény és konzervatív érzelmű emberekre” – véli Novák Katalin, aki szerint az emberek elvárják, hogy értékeiket és érdekeiket ne politikai alkuk szabják meg, hanem képviselje is valaki „hangosan, határozottan, és kormányzati pozícióból ezeket törvényalkotóként is érvényesítse”.
A természetes szövetséget a lengyel PIS és az olasz LIGA párt jelentik a Fidesz számára, de rajtuk kívül számos egyéb politikai párt van, amelyekkel bizonyos „igenek és nemek mentén” a Fidesz együtt tud működni.
A nemek között elsőként az antiszemitizmust említette Novák Katalin, mely szerinte a Fidesz közössége számára elfogadhatatlan. Hasonló módon elfogadhatatlan az a nézet, hogy a népesedési gondokat a tömeges bevándorlás révén orvosolja egy adott ország. A Fidesz elutasítja a globalista jövőképet, valamint azt, hogy megfosszák embereket és nemzeteket a saját érdekeik képviseletétől. Az Európai Unió kapcsán a Fidesz elutasítja azt, hogy a külpolitikában többségi mechanizmust érvényesítsenek, és bármely tagállam esszenciális érdekeivel szembemenő döntések szülessenek. A Fidesz elutasítja az egységes európai adórendszer gondolatát is.
Azok, akikkel ezen „igenek és nemek mentén” együtt tudunk, azokkal a továbbiakban is együtt fogunk működni – mondta Novák Katalin. A Fidesz szövetségi rendszere átível a már meglévő szövetségi rendszereken: említette a Fidesszel egyaránt jó viszonyban levő három fő olasz jobboldali pártot, melyek három eltérő pártszövetséghez tartoznak az Európai Parlamentben. „Szövetségeseink számos pártcsoportban megtalálhatóak, minden családban vannak olyan tagpártok, akikkel a Fidesz együtt tud működni” – mondta Novák Katalin.
szerinte ez egyedül a baloldalnak kedvezett jelen formájában. Sokan fájlalják a történteket, és a jövőben átrendeződhet az európai politikai tér, de ez Novák Katalin szerint a jövő zenéje. „Nem tántoríhatjuk el magunkat attól, hogy a magyar emberek érdekeit képviseljük” – zárta a beszélgetést Novák Katalin.