Veszprémben is Fidesz győzelem született az időközin
A kormányzópártok magabiztos győzelmet arattak.
A TASZ és az Amnesty International nyilatkozatára azonban még várni kell.
Amint azt a Mandiner is kiszúrta, propagandistának nevezett kormánypárti újságírókat tiltana el foglalkozásuktól a Momentum elnöke. Fekete-Győr András egy Facebook-videóban úgy fogalmazott, hogy „azokat a propagandistákat, és itt most propagandistákról beszélek, aki ott van a TV2-nél, aki ott van az Origóban, akik szándékosan rossz hírét keltik másoknak, szándékosan hamis és valótlan tényt állítanak, akkor én őket időre eltiltanám a foglalkozásuktól, én eltiltanám a hivatásuk gyakorlásától. Mert újságírónak lenni, médiaszolgáltatónál dolgozni, az egy közfeladat, az egy köztájékoztatási feladat. És itt nem a véleménycikkekről beszélek, hanem a magyar állam által fenntartott és finanszírozott hírportáloknak az uszító propagandájáról beszélek. Foglalkozástól eltiltás. De ebben sokan nem értenek egyet velem, nekem vitám van sok mindenkivel.”
A nagy port kavart kijelentésre reagált többek között Schiffer András, a Magyar Nemzeti Médiaszövetség, és Nagy Attila Tibor is: mindannyian elítélően nyilatkoztak.
Nem szólaltak meg azonban a máskor a sajtószabadságot hangosan féltő ellenzéki megmondóemberek, civil szervezetek, politikusok,
Bohár Dániel kérdésére Fekete-Győr párttársa, Donáth Anna azt mondta, hogy szeretné, ha pontosan idéznék, mert ilyen formában nem hangzott el a kijelentés.
„Senkivel nem akar leszámolni Fekete-Győr András” – mondta, majd letette a telefont, mert egy megbeszélésre sietett.
Haraszti Miklós, az újságírószövetség elnöke sem akarta kommentálni az esetet, mondván, hogy nem követi Facebookon a Momentum politikusát.
A TASZ és az AM sem adott ki tiltakozó közleményt, Bohár kérdésére írásos kérdéseket kértek a témából.