Így mentette meg a Török Áramlat Közép-Európa országait az energiaválságtól
Összeszedtük, mit érdemes tudni a Török Áramlat stratégiai jelentőségéről.
Nemsokára további negyven páncélozott jármű követi a mostani tíz darabot.
Átadták Tatán az első tíz, Gidrán típusú, támogató feladatú páncélozott járművet csütörtökön. A képen az első tíz hadieszköz egyike látható a 25. Klapka György Lövészdandár laktanyájában az érkezés napján, 2021. február 11-én.
A török gyártótól hamarosan további negyven jármű érkezik Tatára.
Korábban írtunk arról, hogy megkezdődött a Magyar Honvédség tíz páncélozott harcjárművének átcsoportosítása az MH Anyagellátó Raktárbázis fővárosi telephelyéről Tatára, az MH 25. Klapka György Lövészdandár laktanyájába, február 8-án, hétfőn, a késő esti órákban.
A támogató feladatokat ellátó, Ejder Yalcin típusú páncélozott harcjárművekből 2019-ben rendelt tíz darabot a Magyar Honvédség a török gyártótól. A magyar Gidrán névvel ellátott járműveket - megérkezésük után - a HM ArmCom Kommunikációtechnikai Zrt. szakemberei korszerű híradástechnikai eszközökkel szerelték fel.
A tizenhat tonnás Gidránok amellett, hogy nagyfokú védelmet nyújtanak személyzetük és a szállított katonák számára, azokkal a technikai berendezésekkel is rendelkeznek, amelyek elengedhetetlen részei a modern haderőnek.
Még decemberben számoltunk be arról, hogy újabb negyven, négykerék-meghajtású páncélozott jármű szállításáról írt alá szerződést a Magyar Honvédség. Ez része annak a több mint háromszáz páncélozott jármű beszerzését célzó programnak, amelynek következő fázisa már magyarországi gyártás és az ahhoz kapcsolódó kutatás-fejlesztés részeként valósul meg.
(MTI)
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor
Amint érkeznek új információk és képek, frissítjük cikkünket, addig is további képeket találhat a Magyar Honvédség Facebook-oldalán.