A Vas megyei ejtőernyős
Régi kapcsolat ez a két Csaba között, hiszen Tóth – miután egyéni jelöltként nem jutott be az Országgyűlésbe – Horváth mandátumát kapta meg 2010-ben, amikor utóbbi a fővárosi közgyűlési tagságot választva októberben lemondott. Tóth, aki 2014-ben és 2018-ban már egyéniben nyert a 8. választókerületben, azonban nem itt kezdte. A politikus MSZP-s pályafutása 2002-ben indult, amikor a párt Vas megyei szervezetéhez csatlakozott.
Tóth Csaba érkezését követően az MSZP helyi szervezeteibe hirtelen rengeteg új tag került be. Egy évre rá, többek közt az ő támogatásuknak köszönhetően Tóth már megyei elnökhelyettes volt. Ekkor, 2003 decemberében a helyi Cigány Kisebbségi Önkormányzat elnöke közölte, hogy a taglétszámot Tóthék mesterségesen növelték meg, fizettek a belépésekért.