Megfejtette az Economist: ezért tombol az antiszemitizmus Európában
A brit lap felismerte a tüneteket, megoldást azonban nem kínált rájuk.
Apró folt a megnyilvánulás hitelességén, hogy a Jobbik európai parlamenti képviselője, Gyöngyösi Márton 2012-ben még listázni szerette volna az Országgyűlés és a kormány zsidó származású tagjait.
Jakab Péter a mai napon Terézváros alpolgármesterével, dr. Kerék-Beleznay Zsuzsannával közösen gyújtott gyertyát a Budapesti Gettó Emlékfalnál, a felszabadulása 67. évfordulójának emlékére. A Jobbik elnöke posztjában kiemelte, hogy „az ő szenvedésükön túl a gettó falainak lebontásakor 3 ezer temetetlen holttest jelezte, milyen kegyetlen pusztításra képes a gyűlölködés és az uszítás.” Jakab párttársa, dr. Kerék-Beleznay Zsuzsanna Facebook-posztjában ugyancsak hangot adott annak, hogy a „gyűlölködés, az uszítás mindig értelmetlen pusztításhoz, kegyetlenséghez vezet.”
Érdekesség, hogy a párt a holokauszthoz, illetve a zsidósághoz való hozzáállása az elmúlt évek során száznyolcvan fokos fordulatot vett. 2012-ben a párt jelenlegi európai parlamenti képviselője, Gyöngyösi Márton a kormány zsidó származású tagjait szerette volna listázni. Gyöngyösi az Országgyűlésben azt mondta,
„Hogy felmérjük azt, hogy az itt élő, és különösen a magyar országgyűlésben és a magyar kormányban hány olyan zsidó származású ember van, aki bizonyos nemzetbiztonsági kockázatot jelent Magyarország számára.
Úgy gondolom, hogy adósai egy ilyen felméréssel Magyarországnak”
2013-ban a Jobbik akkori politikusa, a tavaly kilépett Mirkóczki Ádám azt mondta, hogy „a holokauszt olyan, mint a piros ulti, mindent visz.” A Jobbik másik botrányhőse, a pártból 2020-ban kizárt Kulcsár Gergely 2015-ben a Duna-parti cipőkbe köpött bele, továbbá a holokausztot „kamukausztnak” nevezte.
A felsorolás nem taxatív, pár percnyi keresgélés után mindenki találhat még ehhez hasonló megnyilvánulásokat a Jobbik múltjából.