Európa legerősebb vezetője megrázó vallomást tett: a NATO légvédelme kudarcot vallott az orosz drónok ellen

Friedrich Merz német kancellár szerint az európai légvédelem nem működött elég hatékonyan.

„Korábban Európában elképzelhetetlen módon rontottak rá az ukrán hatóságok fegyveres erői a kárpátaljai magyar közösség vezetőire és szervezeteire” – fogalmaz a szervezet.
Tűrhetetlennek nevezte csütörtöki közleményében a Fidelitas, hogy „korábban Európában elképzelhetetlen módon rontottak rá az ukrán hatóságok fegyveres erői a kárpátaljai magyar közösség vezetőire és szervezeteire”.
Az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) fegyveres kommandósai egyszerre szállták meg a Kárpátaljai Magyar Főiskoláért Alapítvány, az Egán Ede Kárpátaljai Gazdaságfejlesztési Központ Jótékonysági Alapítvány és a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) ungvári székházát és Brenzovics László, a KMKSZ elnöke ungvári lakását, házkutatási paranccsal, szeparatizmus és hazaárulás vádjával – írták.
Hangsúlyozták: durva és példátlan nyomásgyakorlás ez az Ukrajnában élő magyarság és legitim szervezetei ellen, ami egy európai „jogállamban” – az Európai Unió társult államában –, amely a NATO- és EU-csatlakozás szándékával próbál a nyugathoz közelíteni, elfogadhatatlan.
A közlemény szerint korábban, már az oktatási és a nyelvtörvény kapcsán is nyilvánvaló volt, hogy az ukrán kormányzat tudatosan tiporja az országban élő magyar őshonos nemzeti kisebbség jogait, ami tűrhetetlen egy európai jogállamban. A kormánypártok és a Fidelitas a kárpát-medencei magyarságot határok nélküli egységnek tekinti határainkon innen és túl. Ennek jegyében az elmúlt években még szorosabbra fűztük kapcsolatainkat és segítettük a kárpátaljai barátainkat. Úgy érezzük, hogy a hétfői eseményekkel nemcsak őket, minket is megtámadtak – írják.
(MTI)