Kiderült, hogyan moshatott tisztára egymillió eurót Magyarország belga „barátja”
Didier Reynderst akár öt év szabadságvesztésre is ítélhetik.
Az EP az eljárási szabályzattal ellentétesen vezette be az elektronikus szavazási rendszert – állítja az EP-képviselő.
A Magyar Nemzet csütörtöki lapszámában Szájer József, a Fidesz–KDNP európai parlamenti delegációjának elnöke elemzi, hogy az uniós intézmények miképp mennek szembe a jogállamiság – épp általuk oly sokat hangoztatott – követelményeivel. Az Európai Parlament (EP) járványhelyzetbeli ténykedésével kapcsolatban az EP-képviselő írásában arra hívja fel a figyelmet: a Covid–19 okozta válságra való tekintettel az EP elnöksége távolsági elektronikus szavazási rendszert vezetett be az eljárási szabályzattal ellentétesen, amely alapértelmezés szerint kifejezetten előírja a képviselők jelenlétét.
„E súlyos jogsértésre való tekintettel megkérdőjelezhető a 2020 márciusa óta az Európai Parlamentben leadott valamennyi szavazat érvényessége” – fogalmaz az EP-képviselő. Mint azt Szájer József írja, az uniós parlament azokat a bírósági döntéseket is nyíltan figyelmen kívül hagyja, amelyek arra kötelezik, hogy egy év során legalább tizenkét plenáris ülést kell tartania Strasbourgban.
„Mivel az Európai Unió nem állam, hanem sajátos, szerződésen alapuló szervezet, ezért a demokrácia vagy a jogállamiság feltételeinek teljes mértékben eddig nem volt képes, és mivel fontos alapfeltételek hiányoznak, bizonyos tekintetben nem is lesz soha képes maradéktalanul megfelelni” – áll szintén a véleménycikkben.