Szeptemberben már emelkedett az álláshirdetések száma

2020. október 19. 11:24

A felkínált munkákat tekintve a legnagyobb visszaesést 54 százalékkal az üzleti támogató központok könyvelhették el.

2020. október 19. 11:24

A meghirdetett pozíciókra átlagosan 40 százalékkal többen jelentkeztek a harmadik negyedévében, mint egy évvel korábban, a legnagyobb érdeklődés a fizikai és a szakmunka, az értékesítés, illetve az adminisztrációs állások iránt volt, míg a meghirdetett állások számában a cégvezetői, az építőipari és az egészségügyi munkáknál mértek növekedést – közölte a Profession.hu hétfőn az MTI-vel.

Az állásportál harmadik negyedéves jelentése szerint bár éves összevetésben az új álláshirdetések száma még nem éri el az előző év azonos időszaki szintet, de már látszanak pozitív irányú tendenciák a magyar álláspiacon a tavaszi drasztikus változások után. Példaként említették, hogy az előző hónappal összevetve szeptemberben már 39 százalékkal nőtt az új meghirdetett állások száma. A harmadik negyedévben éves összevetésben legkevésbé az IT programozás, fejlesztés és a mérnöki területeken esett vissza a meghirdetett állások száma, mindkét kategóriában csupán 3-3 százalékos csökkenést mértek, ezt követte 5 százalékos gyengüléssel a gyártás-termelés.

Az új állások számában a legnagyobb visszaesés tavalyhoz képest az üzleti támogató központok (54 százalék), az ügyfélszolgálatok (39 százalék), a banki pozíciók (31 százalék), a fizikai munka (29 százalék) és a HR (25 százalék) területén volt. A jelentkezéseket tekintve pedig a koronavírus-járvány hatása miatt a szállodai recepciós (63 százalék), az éttermi vendéglátás (54 százalék) és a turizmus (52 százalék) területén mérték a legnagyobb csökkenést a harmadik negyedévben. A jelentésben azt is megállapították, hogy nincs lényeges változás azoknak az állásoknak a számában, amelyek lehetővé teszik a távoli munkavégzést.

A közlemény idézte Tüzes Imrét, a Profession.hu üzletfejlesztési vezetőjét, aki elmondta, a koronavírus-járvány miatt 2020 tavaszán számos cég éles környezetben próbálhatta ki a vállalati szintű távoli munkavégzést, amely hosszú távon megváltoztathatja az infrastrukturális igényeket is. Az iroda bérlése és fenntartása ugyanis az egyik legnagyobb költségtétel a cégek számára, így sok vállalat az ingatlanbérlés helyett inkább a távoli munkavégzést fejlesztő technológiai beruházások felé fordulhat, a szakember szerint azonban ehhez a változáshoz még idő kell.

(MTI)

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 7 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
egyvilág
2020. október 19. 18:23
A munkanélküliségről a legfontosabbak: https://egyvilag.hu/temakep/090.shtml#p27
balbako_
2020. október 19. 15:22
Fatornyos falumban már csak 2 közmunkás van és 3 nő, akik kisgyerekkel otthon maradtak.
zakar zoltán béla
2020. október 19. 14:18
Lengyellllllaczykonyha...............
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!