„Az egykor komcsi kollaboráns, ma már liberálisként aposztrofált Lendvait nem zavarták meg holmi tények Orbán Viktor kritizálásában” – írta Kovács Zoltán államtitkár a közösségi oldalán.
Paul Lendvai, a magyar származású osztrák újságíró legújabb könyvében „führerdemokráciaként” minősíti a jelenlegi magyarországi viszonyokat. Erre reagált közösségi oldalán Kovács Zoltán, nemzetközi kommunikációért felelős államtitkár.
„Talán jogos elvárás lenne a zsidó származására oly büszke »újságírótól«, hogy óvatosabban bánjon az ilyen súlyú kifejezésekkel és az antiszemitizmus már rommá cáfolt, de mégis végeérhetetlen vádjával” – írja az államtiktár.
A 91 éves Lendvai Wikipédia-oldala szerint a vészkorszakot a svájci nagykövetség által kibocsátott menleveleknek köszönhetően élte túl családjával. A háború után jogi végzettséget szerzett és szociáldemokrata lapokba írt. 1953-ban három évre eltiltották a szakmájától. 1956-ban Ausztriába menekült. 1957 és 1982 között a Die Presse újságnál dolgozott. 1959-ben osztrák állampolgárságot kapott. 1960-tól 1982-ig a Financial Timesban is jelentek meg cikkei. 2012-ben megalapította a Paul Lendvai-díjat azon magyar újságírók számára, akik magyar nyelven, a magyar nyomtatott és internetes sajtóban megjelent kiemelkedő politikai-közéleti-társadalmi témájú cikkeikkel azt kiérdemlik.
„A valóság az, hogy Magyarország zsidó közössége ma reneszánszát éli. Budapest ma egyike azon utolsó európai helyeknek, ahol nem nézik meg az embert, ha kipát visel. Orbán Viktor volt az első miniszterelnök, aki nyíltan bocsánatot kért Magyarország szerepvállalásáért a Holokausztban. És sorolhatnánk még a felújított vagy újonnan megnyitott zsinagógákat, Magyarország 2015-ös elnökségét a Nemzetközi Holokauszt-emlékezési Szövetségben, a 2019-es budapesti Maccabi Európa Játékok megrendezését, és így tovább” – folytatja posztját Kovács Zoltán.
„Az egykor komcsi kollaboráns, ma már liberálisként aposztrofált Lendvait nem zavarták meg holmi tények Orbán Viktor kritizálásában. A magyar múlt »démonjainak«, mint a „nacionalizmus, embergyűlölet, korrupció és autoriter tendenciák” visszatérésének ecsetelése közben elfelejtette megemlíteni, hogy a magyar emberek sorozatban háromszor szavaztak bizalmat a jelenlegi kormányerőknek a balliberális erőkkel szemben, akik az országot az államcsőd szélére vezették” – emlékeztet az államtiktár, aki posztja végén hozzáteszi, hogy „ha már ezek kimaradtak és csak az antiszemitizmus jutott eszébe a liberális mainstream kedvenc »Magyarország szakértőjének«, akkor talán írhatott volna néhány gondolatot a magyarországi baloldal legutóbbi jelöltjéről, a judapestező és tetűcsúszdázó Bíró Lászlójáról”.