Varga Judit szerint tavasszal a jogrendszert is fel tudták készíteni a koronavírus-járvány második hullámára, így valószínűleg nem lesz szükség ősszel rendkívüli jogrendre. Az igazságügyi miniszter erről az ATV Egyenes beszéd című műsorában beszélt. Arra a kérdésre, hogy lehet-e szükség kijárási korlátozásra, a miniszter azt válaszolta, hogy annak esetleges bevezetését nagyon meg kell fontolni, és figyelni kell, hogy a magyar emberek mit támogatnak. A miniszter hozzátette: azt kérik az állampolgároktól, hogy tartsák be a járványügyi korlátozásokat, hogy ne súlyosbodjon a helyzet.
A miniszter megismételte Orbán Viktor miniszterelnök korábbi kijelentését, amely szerint Ausztria jó példa, jó ökölszabály a magyar járványügyi intézkedések számára. Figyeljük az osztrák intézkedéseket, de nem szolgamód követjük a példájukat – mondta Varga Judit, hozzátéve: minden kormánynak a saját felelőssége, hogy hogyan dönt. A miniszter hangsúlyozta: a kormány azt reméli, nem lesz szükség rendkívüli jogrendre.